Kellnerův Home Credit chce v Polsku koupit Meritum Bank

24.5.2010 20:20   |  

Společnost Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera chce údajně koupit malou polskou banku Meritum Bank. Dnes o tom píše polský list Puls Biznesu.

Meritum Bank, kterou od konce roku 2007 vlastní fond Innova Capital, se specializuje na drobné bankovnictví. V současnosti v ní pracuje 200 lidí, jde hlavně o bývalé zaměstnance GE Money Bank, kteří jsou odborníky na spotřebitelské úvěry, a někdejší pracovníky banky Nordea, jež vytvořili jeden z nejlepších systémů internetového bankovnictví na polském trhu. Meritum Bank má nyní pět vlastních poboček a jednu partnerskou, síť se má ale rozrůstat.

Obchodní model Kellnerovy společnosti Home Credit, jež se soustřeďuje na půjčky a spotřebitelské úvěry, by se podle Pulsu Biznesu dobře hodil k činnosti Meritum Banku. Home Credit kromě Čech působí na Ukrajině, v Rusku, Bělorusku a Kazachstánu, v Polsku zatím ne.

„Češi chtějí koupit celou banku, ale nabízejí nízkou cenu,“ cituje Puls Biznesu nejmenovaný zdroj dobře obeznámený s jednáním mezi Home Credit a majitelem Meritum Banku. Innova Capital nechce na investici do této banky prodělat, potřebuje za ni proto nejméně 300 milionů zlotých (asi 1,87 miliardy korun).

Skupině Home Credit stoupl v roce 2009 čistý zisk meziročně o 19,2 procenta na 54,4 milionu eur (zhruba 1,39 miliardy Kč). Home Credit patří do skupiny PPF Group, kterou ovládá podnikatel Petr Kellner. PPF Group podniká kromě spotřebitelských financí také v pojišťovnictví a poskytuje služby správy majetku.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web