Kellnerův Home Credit expanduje na čínském trhu

1.12.2010 20:02   |  

Společnost Home Credit Consumer Finance Company ze skupiny PPF začala v Číně poskytovat spotřebitelské úvěry s novým typem licence. Tu čínský regulátor vydal PPF jako jediné zahraniční společnosti.

Tato licence, jedna ze čtyř, které bankovní regulační komise vydala, se týká poskytování úvěrů bez ručitele v oblasti Tiencin na severu Číny. Zbývající licence byly vydány pro jiné regiony a jejich držiteli se staly místní čínské banky.

Home Creditu, který působí ve 25 čínských městech od roku 2008 a s 830 tisíci poskytnutými úvěry se stal se jedničkou na trhu, to usnadní další expanzi. Firma nyní Číňanům umožní nákup na splátky přímo v obchodech a nabízet bude také hotovostní úvěry určené k financování zboží dlouhodobé spotřeby, vzdělávání a cestování.

Zatím Home Credit CFC poskytuje v Číně úvěry bez ručení zákazníkům se stabilním příjmem, ale bez bankovní historie. V následujících 13 měsících má v plánu otevřít v Číně dalších více než 13 tisíc obchodních míst, čímž by celkový počet prodejen nabízejících jeho produkty splátkového prodeje vzrostl na téměř 20 tisíc.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Do amerického Seattlu zamíří až patnáct tramvají Inekonu

Flotila tramvají s českým rodokmenem v americkém Seattlu se do dvou let výrazně rozroste. Tuzemský dodavatel Inekon očekává brzký podpis opce na deset až patnáct tramvají s… více

Mobilní web