Klaus se z Hradu přestěhuje do sídla placeného PPF

Finančník Petr Kellner pronajal pro Institut Václava Klause pražský Hanspaulský zámeček. Klaus zde začne působit hned po odchodu z Hradu, do svého prvního civilního zaměstnání od revoluce v roce 1989 sem zamíří v pátek 8. března 2013, napsaly dnes Lidové noviny. V sídle už začala rekonstrukce, kterou Kellnerova společnost PPF financuje stejně jako provoz barokní budovy na několik desítek let.

Václav Klaus
20.6.2012 16:00   |  

Místo si podle deníku vybral sám Klaus. „Finišují jednání se sponzory. Až budeme jasně vědět, s čím můžeme počítat, začneme dávat dohromady program konferencí, přednášek a dalších aktivit,“ řekl kancléř Jiří Weigl, který je i ředitelem institutu. Ten má ještě během podzimu změnit jméno: z obecně prospěšné společnosti Institut Václava Klause se stane Vzdělávací institut Václava Klause.


Čtěte také:

Klaus: Řecko je špičkou ledovce, problémem je euro

Klaus představil osm rad, jak napravit Evropu


Kellner svůj záměr postarat se druhému českému prezidentovi o zázemí ohlásil už před několika měsíci. Podmínku, aby v Hanspaulském zámečku vše bylo připraveno tak, aby prezident nezůstal ani jediný den doma a mohl hned další ráno po odchodu z Hradu zamířit do své nové kanceláře, si podle deníku dala Livia Klausová.


Zámeček Hanspaulka

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Erdogan chce mít kontrolu nad armádou i rozvědkou

Erdogan chce mít kontrolu nad armádou i rozvědkou

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan požaduje v rámci reformy armády, aby měl kontrolu nad rozvědkou i armádou. O reformě jednala nejvyšší vojenská rada. Nyní jsou armáda i… více

Mobilní web