Klienti Air Bank našli trik, posílají peníze přes Sazku

Zákazníci Air Bank přišli na nový způsob posílání hotovosti, a to takřka v reálném čase. Využívají k tomu terminály společnosti Sazka, prostřednictvím kterých jim banka přede dvěma měsíci začala nabízet možnost výběru hotovosti. K výběru totiž stačí znát jen přesnou částku a mít vygenerovaný kód z elektronického bankovnictví či bankovní aplikace.

 Air Bank
21.5.2013 9:18   |  

„Například jeden z našich klientů pomohl svému známému, který natankoval benzin na pumpě a při placení zjistil, že neberou karty. Protože se na benzince nacházel terminál Sazky, mohl dotyčnému říci do telefonu částku pro výběr a na dálku mu poslat kód, díky kterému si mohl přímo na benzince peníze vybrat a zaplatit,“ popisuje praxi mluvčí Air Bank Vladimír Komjati.

Z bezpečnostních důvodů však banka doporučuje sdělovat přístupový kód a výši částky oddělenými informačními kanály, například kód zaslat prostřednictvím SMS a přesnou částku sdělit přímo dotyčnému do telefonu.

Službu mají všichni klienti banky do konce října v rámci testovacího provozu zdarma, následně bude zpoplatněna deseti korunami, u bankovního účtu vedeného u Air Bank ve velkém tarifu bude jako další služby zdarma.


• Čtěte také:

Ztrátu Air Bank zmírnil prodej dluhopisů

Air Bank opět útočí. Klienty vábí na jediný opravdu úročený běžný účet

Autor: msc

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web