Klienti Axy marně čekají na účet. Banka to odmítá

12.5.2010 16:47   |  

Axa Bank v Česku více než tři měsíce láká klienty na nový spořicí účet, přitom podle všeho nemá dostatečné kapacity k vyřízení jejich žádostí. Klienti banky, která se prezentuje jako instituce poskytující nadstandardní služby, tak na založení účtu čekají i několik týdnů.

Vyplývá to z příspěvků žadatelů v internetových diskuzích. Jak zjistil deník E15, postihnutí zákazníci žádnou kompenzaci neobdrželi.

„Já jsem smlouvu sepisoval v pobočce na Vinohradské ulici v Praze 2.4.2010. Pán říkal, že to bude trvat cca 28 dní, ale dnes je 7.5. a stále se nikdo neozval,“ napsal uživatel Radek v komentáři na serveru Měsec.cz. Vedle něj se v diskuzi objevují příspěvky klientů, kteří na takzvaný uvítací balíček čekají i dva měsíce.

Banka přitom jakékoli současné komplikace odmítá. „Měli jsme problém se zpracováním žádostí, což vzniklo nedostatečných počtem pracovníků, kteří žádosti přijímali,“ řekl deníku E15 tiskový mluvčí Axy Marek Zeman. „Teď došlé žádosti zpracováváme do následujícího dne,“ pokračoval Zeman s tím, že banka musela rozšířit tým odpovědných pracovníků. Podobně odpověděla operátorka ze zákaznického servisu Axy.

Kromě dlouhých čekacích lhůt již musela Axa Bank bojovat i s podvodníky, kteří kvůli bezpečnostní chybě v internetovém bankovnictví mohli zablokovat účty nových klientů. Banka následně na opravě pracovala týden, po který se zákazníci nemohli přihlásit na svůj účet.

Axa Bank na český trh vstoupila v únoru. Profiluje se jako internetová banka, využívá však také své sítě poradců a zhruba třicítky poboček pojišťovny Axa. Kromě pojištění a spoření v tuzemsku skupina Axa zprostředkovává také investice po podílových a penzijních fondů.

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web