Kolem slovenské divize Sberbank krouží Penta a ČSOB

Tři potencionální kupci mají údajně zájem o slovenskou divizi největší ruské banky Sberbank, patří mezi ně investiční skupina Penta a ČSOB. Informuje o tom server sme.sk s odvoláním na zdroje z bankovního sektoru. Sberbank by podle serveru měla začátkem léta oznámit, které evropské aktivity hodlá prodat. Firma působí rovněž v České republice.

ilustrační foto
29.5.2015 11:58   |  

Nejvážnějším zájemcem o slovenskou divizi je údajně Penta, která působí ve více než deseti zemích Evropy a má své zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Partner skupiny Penta Eduard Maták podle sme.sk zájem o divizi potvrdil, zatímco mluvčí ČSOB toto téma nechtěla komentovat.

Třetí zájemce je prý ze Slovenska, jeho jméno se však nepodařilo zjistit. V minulosti se objevily spekulace, že mezi zájemce by mohly patřit italská banka UniCredit či maďarská OTP, píše sme.sk.

Velký propad zisku

Sberbank tento týden oznámila, že její zisk se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 58 procent na 30,6 miliardy rublů (téměř 15 miliard korun). Firma se potýká s negativními dopady útlumu ruské ekonomiky a sankcí, které na Rusko uvalily západní země kvůli postupu Moskvy v ukrajinské krizi.

Mluvčí společnosti podle agentury Reuters uvedla, že firma přehodnocuje svou strategii v Evropě a zvažuje několik scénářů. Sberbank působí na českém trhu pod názvem Sberbank CZ. Majoritním vlastníkem české i slovenské divize je Sberbank Europe, která je společně se svými dceřinými společnostmi v zemích Evropské unie ze západních sankcí vyjmuta.


Čtěte také:

Největší ruské bance Sberbank klesl zisk o více než polovinu

Česká Sberbank má za sebou nejlepší rok, zvýšila zisk o 66 procent

Sberbank porazila spekulanty, značka Sběr baňk neuspěla

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web