Kolem slovenské divize Sberbank krouží Penta a ČSOB

Tři potencionální kupci mají údajně zájem o slovenskou divizi největší ruské banky Sberbank, patří mezi ně investiční skupina Penta a ČSOB. Informuje o tom server sme.sk s odvoláním na zdroje z bankovního sektoru. Sberbank by podle serveru měla začátkem léta oznámit, které evropské aktivity hodlá prodat. Firma působí rovněž v České republice.

ilustrační foto
29.5.2015 11:58   |  

Nejvážnějším zájemcem o slovenskou divizi je údajně Penta, která působí ve více než deseti zemích Evropy a má své zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově. Partner skupiny Penta Eduard Maták podle sme.sk zájem o divizi potvrdil, zatímco mluvčí ČSOB toto téma nechtěla komentovat.

Třetí zájemce je prý ze Slovenska, jeho jméno se však nepodařilo zjistit. V minulosti se objevily spekulace, že mezi zájemce by mohly patřit italská banka UniCredit či maďarská OTP, píše sme.sk.

Velký propad zisku

Sberbank tento týden oznámila, že její zisk se v prvním čtvrtletí meziročně propadl o 58 procent na 30,6 miliardy rublů (téměř 15 miliard korun). Firma se potýká s negativními dopady útlumu ruské ekonomiky a sankcí, které na Rusko uvalily západní země kvůli postupu Moskvy v ukrajinské krizi.

Mluvčí společnosti podle agentury Reuters uvedla, že firma přehodnocuje svou strategii v Evropě a zvažuje několik scénářů. Sberbank působí na českém trhu pod názvem Sberbank CZ. Majoritním vlastníkem české i slovenské divize je Sberbank Europe, která je společně se svými dceřinými společnostmi v zemích Evropské unie ze západních sankcí vyjmuta.


Čtěte také:

Největší ruské bance Sberbank klesl zisk o více než polovinu

Česká Sberbank má za sebou nejlepší rok, zvýšila zisk o 66 procent

Sberbank porazila spekulanty, značka Sběr baňk neuspěla

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Číňané dohodli další investice v Africe za sedmnáct miliard dolarů

Čínské podniky a bankovní domy se předběžně dohodly se svými protějšky z Afriky na spolupráci v oblasti infrastruktury, energetiky nebo informačních technologiích. Hodnota… více

Mobilní web