Komárek chce omezit pravomoci vedení Sazky

15.2.2011 15:06   |  

Městský soud v Praze, který řeší insolvenční řízení se společností Sazka, má na stole návrh na omezení oprávnění představenstva Sazky nakládat s majetkem a zároveň požadavek na stanovení předběžného insolvenčního správce v Sazce. Návrhy podala společnost KKCG podnikatele Karla Komárka, která je jedním z největších věřitelů Sazky.

KKCG soudu navrhuje, aby vydal předběžné opatření, kterým Sazce uloží, aby určité úkony (převody majetku apod.) činila pouze s písemným souhlasem předběžného správce. Soud by měl také předběžného správce ustanovit. Firma také navrhuje, aby soud jmenoval prozatímní věřitelský výbor. Komárkova společnost by jako jeden z největších věřitelů Sazky měla být členem tohoto výboru, uvádí se v návrhu.

Firma se obává, že dojde ke změnám majetkové podstaty Sazky v neprospěch věřitelů. KKCG své požadavky odůvodňuje například tím, že se ve vyjádřeních Sazky objevují zásadní rozpory, společnost zcela vědomě zatajuje významné skutečnosti a zkresluje tak svoji skutečnou finanční situaci.

I když Sazka tvrdí opak, je podle dostupných informací v úpadku podle isolvenčního zákona, protože má více věřitelů, peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti, které není schopna plnit, píše se v dokumentu.

Insolvenční návrh podal na Sazku v pondělí 17. ledna hlavní věřitel firmy, realitní magnát Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Ta odkoupila část pohledávek Sazky od Komerční banky. Vítek vlastní pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun. Z toho 950 milionů korun je výrazně po splatnosti.

Vedení Sazky, ČSTV a investorů v podobě společnosti E-Invest a finanční skupiny Penta se však v pondělí 7. února dohodli na tom, že investoři poskytnou Sazce tolik finančních prostředků, kolik bude třeba na odvrácení insolvence. Výměnou za to získají podíl ze zisku Sazky. Generálním ředitelem a předsedou představenstva Sazky i nadále zůstane Aleš Hušák.

Autor: mediafax, sal

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web