Komárek chce omezit pravomoci vedení Sazky

15.2.2011 15:06   |  

Městský soud v Praze, který řeší insolvenční řízení se společností Sazka, má na stole návrh na omezení oprávnění představenstva Sazky nakládat s majetkem a zároveň požadavek na stanovení předběžného insolvenčního správce v Sazce. Návrhy podala společnost KKCG podnikatele Karla Komárka, která je jedním z největších věřitelů Sazky.

KKCG soudu navrhuje, aby vydal předběžné opatření, kterým Sazce uloží, aby určité úkony (převody majetku apod.) činila pouze s písemným souhlasem předběžného správce. Soud by měl také předběžného správce ustanovit. Firma také navrhuje, aby soud jmenoval prozatímní věřitelský výbor. Komárkova společnost by jako jeden z největších věřitelů Sazky měla být členem tohoto výboru, uvádí se v návrhu.

Firma se obává, že dojde ke změnám majetkové podstaty Sazky v neprospěch věřitelů. KKCG své požadavky odůvodňuje například tím, že se ve vyjádřeních Sazky objevují zásadní rozpory, společnost zcela vědomě zatajuje významné skutečnosti a zkresluje tak svoji skutečnou finanční situaci.

I když Sazka tvrdí opak, je podle dostupných informací v úpadku podle isolvenčního zákona, protože má více věřitelů, peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti, které není schopna plnit, píše se v dokumentu.

Insolvenční návrh podal na Sazku v pondělí 17. ledna hlavní věřitel firmy, realitní magnát Radovan Vítek, a to prostřednictvím společnosti Moranda. Ta odkoupila část pohledávek Sazky od Komerční banky. Vítek vlastní pohledávky za Sazkou za zhruba 1,5 miliardy korun. Z toho 950 milionů korun je výrazně po splatnosti.

Vedení Sazky, ČSTV a investorů v podobě společnosti E-Invest a finanční skupiny Penta se však v pondělí 7. února dohodli na tom, že investoři poskytnou Sazce tolik finančních prostředků, kolik bude třeba na odvrácení insolvence. Výměnou za to získají podíl ze zisku Sazky. Generálním ředitelem a předsedou představenstva Sazky i nadále zůstane Aleš Hušák.

Autor: mediafax, sal

Komentáře

Čtěte také

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne a pro dopadení lidí, kteří za nimi stáli. Prohlásila to kancléřka Angela Merkelová. V souvislosti s… více

Mobilní web