Komárkova KKCG loni vydělala téměř pět miliard. Především díky MND a Sazce

aktualizováno Jak je dobré mít širší portfolio. Tak by se daly okomentovat hospodářské výsledky finanční a investiční skupiny KKCG miliardáře Karla Komárka, která loni vykázala konsolidovaný čistý zisk 4,9 miliardy korun. Na výši zisku se nejvíce podílela skupina MND (dříve Moravské naftové doly) a Sazka, která je hodnotou majetku druhou největší společností skupiny. Jde tedy o dvě oblasti byznysu vzájemně spolu nesouvisející.

 Karel Komárek
27.6.2013 16:20   |  

O hospodářských výsledcích dnes informoval mluvčí skupiny Dan Plovajko. Pro srovnání v roce 2010 měla skupina rekordní zisk 14,3 miliardy korun, předloňské výsledky nezveřejnila. Aktiva skupiny loni dosáhla 38,7 miliardy korun, výnosy stouply meziročně o 45 procent na 12,3 miliardy korun. „Nejvýznamnější vliv na výrazný nárůst aktiv mělo úspěšné dokončení akvizice loterijní společnosti Sazka. V sázkovém a zábavním průmyslu vidíme velký potenciál, což potvrzuje nedávno oznámený kapitálový vstup do řecké loterijní jedničky a jedné z největších evropských loterijních firem, společnosti OPAP,“ uvedl finanční ředitel KKCG Radek Dyntar.

Podle informací médií poloviční podíl v Sazce KKCG koupila od skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera na konci loňského roku za 209 milionů eur, v přepočtu 5,2 miliardy korun.

Skupina KKCG se zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu a investic. Zaměstnává přes 1500 lidí. KKCG drží podíly ve více než 25 českých a zahraničních společnostech, mezi které patří skupina MND, Sazka, Vítkovice, skupina Intermos a cestovní skupina Fischer.

KKCG působí v šesti zemích světa - na Kypru, v České republice, Slovensku, Nizozemsku, Ruské federaci a Gruzii.


Čtěte také:

Těžařská firma KKCG opouští Pákistán, zaměří se na Rusko

Obří zásobník plynu za 2,5 miliardy bude. Zaplatí ho Komárek s Gazpromem

O2 arenu chce od PPF a KKCG koupit nový vlastník hokejové Slavie


Autor: čtk,try

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web