Komerční banka dostala pokutu 1,8 milionu za únik choulostivých dat

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) udělil penzijnímu fondu Komerční banky (KB) pokutu 1,8 milionu korun za to, že v červenci nezabránil úniku osobních dat 45 tisíc zájemců o penzijní spoření. Uvedl to server ihned.cz. Rozhodnutí o pokutě je již pravomocné.

 ilustrační foto
16.12.2013 20:03   |  

„Uložili jsme pokutu za to, že společnost zpřístupnila osobní údaje nejméně 45.645 zájemců o penzijní spoření,“ řekla serveru mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková. Mluvčí Komerční banky i KB Penzijní společnosti Monika Klucová uvedla, že fond proti rozhodnutí rozklad nepodal.

Úřad již dříve konstatoval jeho pochybení. Média v červenci uvedla, že bylo možné dostat se přes internetové bankovnictví Komerční banky k osobním údajům evidovaných potenciálních zájemců o penzijní spoření v KB Penzijní společnosti. Přístupné záznamy obsahovaly například jméno, adresu, rodné číslo a telefon. Údajně tak bylo možné i provádět změny záznamů.

Banka následně přístup do databáze zablokovala, za chybu podle ní mohl dodavatel informačního systému. KB v červenci prohlásila, že chyba ve webové aplikaci penzijní společnosti nevedla k žádnému ohrožení bezpečnosti nebo úniku informací o bankovních účtech klientů.


Čtěte také:

Propad. Komerční bance klesl konsolidovaný čistý zisk o 12,5 procenta

Zisk Komerční banky propadl o 17 procent

ÚOOÚ: Platy ministrů a náměstků musí být veřejné

Za otevřenost trest - Bradáčová dostala stotisícovou pokutu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web