Komerční banka dostala pokutu 1,8 milionu za únik choulostivých dat

Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) udělil penzijnímu fondu Komerční banky (KB) pokutu 1,8 milionu korun za to, že v červenci nezabránil úniku osobních dat 45 tisíc zájemců o penzijní spoření. Uvedl to server ihned.cz. Rozhodnutí o pokutě je již pravomocné.

 ilustrační foto
16.12.2013 20:03   |  

„Uložili jsme pokutu za to, že společnost zpřístupnila osobní údaje nejméně 45.645 zájemců o penzijní spoření,“ řekla serveru mluvčí ÚOOÚ Hana Štěpánková. Mluvčí Komerční banky i KB Penzijní společnosti Monika Klucová uvedla, že fond proti rozhodnutí rozklad nepodal.

Úřad již dříve konstatoval jeho pochybení. Média v červenci uvedla, že bylo možné dostat se přes internetové bankovnictví Komerční banky k osobním údajům evidovaných potenciálních zájemců o penzijní spoření v KB Penzijní společnosti. Přístupné záznamy obsahovaly například jméno, adresu, rodné číslo a telefon. Údajně tak bylo možné i provádět změny záznamů.

Banka následně přístup do databáze zablokovala, za chybu podle ní mohl dodavatel informačního systému. KB v červenci prohlásila, že chyba ve webové aplikaci penzijní společnosti nevedla k žádnému ohrožení bezpečnosti nebo úniku informací o bankovních účtech klientů.


Čtěte také:

Propad. Komerční bance klesl konsolidovaný čistý zisk o 12,5 procenta

Zisk Komerční banky propadl o 17 procent

ÚOOÚ: Platy ministrů a náměstků musí být veřejné

Za otevřenost trest - Bradáčová dostala stotisícovou pokutu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Američané si jsou stále méně jisti, že svržení jaderné bomby bylo správné

Americká veřejnost je v otázce použití jaderných bomb proti Japonsku v roce 1945 rozdělena, doposud přitom průzkumy veřejného mínění svržení jaderných bomb na Hirošimu a Nagasaki… více

Komerční prezentace
Mobilní web