Komerční banka zvýšila zisk za tři čtvrtletí o 18,1 procenta

3.11.2010 10:30   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Komerční banka (KB) vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 9,96 miliardy korun, což je o 18,1 procenta více než ve stejném období loni. Neauditované konsolidované výsledky dnes banka oznámila v tiskové zprávě. Analytici odhadovali mírně horší hospodářský výsledek. V samotném 3. čtvrtletí se čistý zisk KB proti předchozímu kvartálu zvýšil o 6,4 procenta na 3,481 miliardy korun.

„Výsledky lze hodnotit jako pozitivní překvapení. Banka potvrdila své silné postavení na trhu a pokračující rychlejší pokles tvorby rizikových nákladů v souvislosti se zlepšujícím se stavem ekonomiky,“ zhodnotil analytik Capital Partners Jiří Zendulka.

Z výsledků KB vyplývá, že peněžní dům pokračuje v lehkém oživení poptávky po úvěrových produktech, zejména u podnikových klientů. „Možné ochlazení růstu očekávané v dalším období však současně stále vyžaduje obezřetnost v oblasti řízení rizik,“ uvedla banka v tiskové zprávě.

Vývoj akcií KB za uplynulý rok

Podle Jiřího Zendulky ve výsledcích, ve vztahu k očekáváním, snad nelze nalézt žádné negativní překvapení. „Zmínit lze pouze poměrně výrazný mezikvartální nárůst osobních nákladů o 6,5 procenta, který však byl způsoben jednorázovým vyplacením odměn,“ doplnil analytik.

Objem úvěrů klientům narostl meziročně o 1,7 procenta na 389 miliard korun; objem vkladů stoupl o dvě procenta na 535,3 miliardy korun, oznámila banka. Objem hypoték poskytnutých občanům vzrostl o 8,4 procenta na 106,4 miliardy korun a objem úvěrů poskytnutých stavební spořitelnou Modrá pyramida stoupl o 10,8 procenta na 48,7 miliardy korun.


Sledujte akcie KB online na E15.

Autor: pda, čtk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web