Komerční banka naděluje držitelům kreditek. Úvěry podraží až o 11 procent

aktualizováno V Komerční bance od Nového roku podraží celá řada půjček čerpaných kreditními kartami. O poznání vyšší úrok zaplatí držitelky Lady karet či majitelé služebních kreditních karet MasterCard. Skok v cenách půjček není o počítání drobných, banka totiž úvěry zdraží až o 11 procent, nejvyšší sazba tak atakuje 23 procent úroku ročně. Přitom jsou to právě úvěry z kreditních karet, které jsou v Česku historicky suverénně nejdražší.

 Platební karty
10.12.2014 14:52   |  

Od 6. ledna zdražuje Komerční banka čerpání úvěrů z A karet a Lady karet, jejichž úroková sazba vzroste z 19,9 na 21,99 procenta. Stejně vzroste i úroková sazba v případě osobních kreditních karet MasterCard.

Anketa

Využíváte půjčky z kreditních karet?

Často   12% Výjimečně   4% Nikdy   84%

V anketě hlasovalo 197 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Sazby z Modrých kreditních karet VISA podraží z 20,9 na 21,99 procenta, úroky z půjček na služební kreditní karty Mastercard se pak zvednou nejvíce, a to z 18 na bezmála 20 procent ročně. Úročení ostatních karet zůstává nezměněno.

„Ke konci září klienti Komerční banky využívali 200 tisíc kreditních karet,“ vypočítal ústav mluvčí Komerční banky Michal Teubner. Tři tisíce klientů se tak oproti loňsku rozhodlo kreditní karty Komerční banky zbavit, objem půjček čerpaných kartami naopak bance oproti loňsku o miliardu vzrostl.

Nejdražší peníze

Podle dat České národní banky (ČNB) jsou půjčky z kreditních karet dlouhodobě nejdražší formou spotřebitelského úvěru od bank. V průměru si za ně české banky ke konci letošního října účtovaly 20,5 procenta a úvěry jsou tak stejně drahé jako před krizí. Zájem o tyto půjčky pak oproti loňsku klesl. Zatímco před rokem měli klienti českých bank z kreditek načerpáno 25,4 miliardy korun, letos to už bylo necelých 24 miliard, tedy o sedm procent méně.

Ne všechny banky dělají změny v úrokových sazbách či poplatcích obligátně od Nového roku. Od letošního srpna tak podražily některé poplatky v České spořitelně, v září pak měnila poplatkový sazebník ČSOB.


Čtěte také:

Předplacené platební karty: Anonymní a bezpečné, ale i drahé

Senát potvrdil strop pro platby v hotovosti: Klesne na 80 tisíc

V Liberci lze platit kartami za jízdenky přímo v tramvaji

Autor: Jaroslav Bukovský

Komentáře

Čtěte také

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Sberbank rozdá ruskou národní platební kartu, platit s ní lze i v McDonaldu

Po necelých deseti měsících od uvedení na trh bude ruské platební karty Mir vydávat i tamní největší banka. Sberbank začne s jejich emitací během září. K rozšíření karty, která má… více

Mobilní web