Komerční banka se na Slovensku zaměří jen na velké klienty

7.7.2010 11:25   |  

Komerční banka Bratislava, dceřiná společnost jedné z největších českých bank, bude od září na Slovensku poskytovat služby jen velkým firemním klientům. Zruší rovněž dvě obchodní zastoupení.

„V návaznosti na novou obchodní strategii banky dochází k uzavření obchodních center a ukončení poskytování hotovostních služeb. Úplně uzavíráme obchodní centra v Banské Bystrici a Žilině. V obchodních centrech v Bratislavě a Košicích zavíráme jen bankovní haly a hotovostní operace,“ oznámila banka.

Komerční banka Bratislava působí na slovenském trhu od roku 1995 a zařazuje se k menším finančním domům. Její bilanční suma koncem prvního čtvrtletí činila 206,54 milionu eur (zhruba 5,3 miliardy Kč), proti konci loňského roku se snížila o necelou pětinu.

Ztráta banky za čtvrtletí činila více než čtyři miliony eur, zatímco za první tři měsíce 2009 vykázala zisk asi milion eur. Česká Komerční banka je členem finanční skupiny Société Générale.

Autor: čtk, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web