Komerční banka spustila na svém webu Investiční kalkulačku

22.4.2010 19:47   |  

Komerční banka (KB) spustila na svých internetových stránkách Investiční kalkulačku - aplikaci, která po zadání základních vstupních dat navrhne portfolio investičních a spořících produktů, které respektují vztah klienta k riziku a jeho finanční možnosti. Banka o tom informovala dnes.

„Aplikace, která je veřejně dostupná na stránkách www.kb.cz, pomůže spotřebitelům vyhnout se základním chybám při investování a spoření,“ uvedla mluvčí KB Monika Klucová s tím, že podobný produkt nabízí Komerční banka jako první na tuzemském trhu.

„Přibližně 90 procent depozit uložených v Komerční bance má splatnost jeden rok a kratší. Podle dostupných informací by přitom klienti mohli využít nástroje s delším investičním horizontem, a získat tak často znatelně vyšší výnos. Řada klientů navíc spoří nebo investuje bez základních znalostí o rozložení rizika, bez konkrétních cílů či znalosti konkrétních investičních produktů,“ vysvětlila Klucová.

Návrh generovaný Investiční kalkulačkou obsahuje soupis jednorázových, ale i pravidelných investicí vhodných pro klienta na základě jím zadaných údajů a parametrů. Investiční kalkulačka vybírá vhodné investice z celé palety investičních i spořících produktův nabídce KB. Aplikace umožní také spočítat si, jaký objem prostředků klient naspoří v různých časových horizontech nebo například do doby odchodu do penze. Návrh investičních produktů od Investiční kalkulačky maximálně zohledňuje také využití benefitů, jako jsou státní podpora nebo různá daňová zvýhodnění.

„Investiční kalkulačka dá návštěvníkům stránek www.kb.cz první návrh, jak své portfolio úspor a investic sestavit. Nezastoupí ovšem roli zkušeného investičního poradce, který přidá k návrhu důležitý pohled zkušeného odborníka,“ uvedl Radko Belada, vedoucí Marketingu pro retailové bankovnictví KB. Proto lze přímo v aplikaci Investiční kalkulačky zanechat telefonní číslo, na kterém kontaktuje klienta bankovní poradce a sjedná s ním schůzku, kde celý finanční plán osobně proberou a upraví podle dalších detailních informací.

Autor: Mediafax

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web