Komerční banka v prvním čtvrtletí vydělala 3,5 miliardy

aktualizováno Třetí největší tuzemská banka vydělala v prvním čtvrtletí 3,5 miliardy korun, to je o 12 procent více než ve stejném období loňského roku. Pokračující trend úspor českých domácností a firem se projevil téměř osmiprocentním nárůstem vkladů.

Komerční banka
6.5.2015 8:47   |  

„Růst obchodních aktivit s našimi klienty nám pomáhá čelit stále klesajícím úrokovým sazbám a narůstajícím regulatorním požadavkům. Rostoucí hospodářství a zvýšení důvěry v ekonomiku se pozitivně odrazilo zlepšením úvěrování v segmentu občanů a malých podniků,“ řekl Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky.

Ukazuje se, že banky se naučily fungovat i v prostředí rekordně nízkých úrokových sazeb. Komerční banka se svezla na trendu posledních let, kdy se banky přesvědčují své klienty, aby si své úspory převedli do podílových fondů. Z těch mají banky vyšší poplatky než pokud klienti nechají své úspory ležet na běžném či spořicím účtu.

V prvním kvartále pokračoval zájem o hypotéky tažený nízkými úroky. „Vidíme silný růst v hypotečním úvěrování a mírné oživování úvěrů spotřebitelům a malým podnikům,“ uvedl Le Dirac’h. Akcie Komerční banky na výsledky příliš nereagovaly a obchodovaly se okolo 5370 korun za kus.

„Výsledky KB shledáváme jen lehce pozitivní kvůli nízké kvalitě překonání odhadů. Minulý čtvrtek jsme snížili naše doporučení pro akcie Komerční banky na „držet“ a investorům doporučili přechod ke strategii nakupování akciového titulu při propadech v jeho ceně. Zároveň jsme zvýšili cílovou cenu na 5600 korun za akcii. Cílovou cenu i doporučení po výsledcích neměníme,“ komentoval výsledky Tomáš Tomčány, analytik Patrie.


Čtěte také:

Schváleno: Komerční banka vyplatí 310 korun na akcii

Komerční bance loni stoupl čistý zisk na 13 miliard

Český bankovní byznys chřadne: Banky vydělaly nejméně od roku 2011

Zdeněk Pečený Autor: Zdeněk Pečený redaktor E15

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web