Komerční banka vykázala čistý zisk 9,7 miliardy korun

aktualizováno Komerční bance vzrostl čistý zisk připadající akcionářům za tři čtvrtletí meziročně o procento na 9,7 miliardy korun. Jde o konsolidovaný výsledek. Provozní náklady klesly meziročně o procento na 9,6 miliardy korun, vzrostly vklady klientů a poskytnuté úvěry.

Komerční banka
6.11.2014 9:30   |  

„I v letních měsících pokračoval růst českého hospodářství, a je dobrá šance, že pozitivní ekonomický trend bude pokračovat, přestože vnímáme rizika hospodářského zpomalení v eurozóně a z vývoje na Ukrajině,“ komentoval výsledky generální ředitel Komerční banky Albert Le Dirac’h.

Podniky podle něj mají chuť investovat a financovat svůj růst pomocí úvěrů, zatímco občané zůstávají spíše opatrní. V následujícím období chce banka investovat do rozvoje dostupnosti a spolehlivosti služeb.

Výsledky předčily očekávání trhu

„S čistým čtvrtletním ziskem 3,268 miliardy korun KB překonala očekávání trhu a zvláště potěšující je skutečnost, že dosáhla meziročního zvýšení čistého zisku, když se všeobecně počítalo s poklesem,“ komentoval výsledky analytik BH Securities Petr Hlinomaz. Úspěchu bylo dosaženo velmi nízkými náklady na tvorbu rezerv a opravných položek na špatné úvěry.

Podle Hlinomaze to značí, že banka se cítí bezpečně ohledně kvality poskytnutých úvěrů, což je v souladu s velmi dobrým kapitálovým vybavením banky a s úvahami o zvýšení dividendy.

Výnosy skupiny KB klesly o necelá dvě procenta

Vklady klientů stouply za devět měsíců meziročně o 12 procent na 662,8 miliardy korun. Výše úvěrů poskytnutých zákazníkům se zvýšila o čtyři procenta na téměř 495 miliard korun.

Konsolidované výnosy celé skupiny KB klesly o 1,8 procenta na 22,9 miliardy korun. I přes pokračující pokles úrokových sazeb vzrostly bance úrokové výnosy téměř o procento. Výnosy z poplatků a provizí klesly o pět procent v důsledku rostoucího počtu klientů využívajících věrnostní program.

Většinovým vlastníkem KB je francouzská Société Générale. Na pražské burze se ve středu akcie banky obchodovaly okolo 4690 korun za akcii.


Čtěte také:

Od ledna mění sazebník jen KB. Konkurence upravila ceníky již letos

Komerční banka dá stejnou dividendu jako loni. Zisk jí ale klesl

Havas připravil další sérii spotů Komerční banky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web