Konec švýcarské diskrétnosti? Země chce sdílet daňové údaje s Bruselem | E15.cz

Konec švýcarské diskrétnosti? Země chce sdílet daňové údaje s Bruselem

Konec švýcarské diskrétnosti? Země chce sdílet daňové údaje s Bruselem
Budova banky Credit Suisse v Curychu
• 
ZDROJ: Roland zh via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Švýcarsko se dohodlo s Evropskou unií na automatické výměně daňových údajů od roku 2018. Dohoda, která by měla pomoci v boji proti daňovým únikům, ale ještě musí být oficiálně podepsána a Švýcaři by o ní mohli hlasovat v referendu, upozorňuje agentura Reuters.

Dohoda bude podle agentury Bloomberg pro obyvatele EU znamenat faktický konec bankovního tajemství u jejich účtů ve Švýcarsku. To již učinilo řadu kroků, aby se zbavilo pověsti bezpečného útočiště pro nezdaněné peníze. Podle ministerstva nyní Švýcarsko pokračuje v jednáních o výměně daňových informací se Spojenými státy a dalšími zeměmi.

Evropská komise označila dohodu za významný krok v boji proti daňovým únikům, který zabrání obyvatelům EU ukrývat peníze před daňovými úřady na švýcarských bankovních účtech.

„Činíme dnes rozhodující krok k plné daňové transparentnosti mezi Švýcarskem a EU. Věřím, že budou brzy následovat další naši sousedé. Tato transparentnost je nezbytná k zajištění řádného výběru daní v jednotlivých zemích,“ řekl evropský komisař pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!