Konec švýcarské diskrétnosti? Země chce sdílet daňové údaje s Bruselem

Švýcarsko se dohodlo s Evropskou unií na automatické výměně daňových údajů od roku 2018. Dohoda, která by měla pomoci v boji proti daňovým únikům, ale ještě musí být oficiálně podepsána a Švýcaři by o ní mohli hlasovat v referendu, upozorňuje agentura Reuters.

 Budova banky Credit Suisse v Curychu
19.3.2015 13:45   |  

Dohoda bude podle agentury Bloomberg pro obyvatele EU znamenat faktický konec bankovního tajemství u jejich účtů ve Švýcarsku. To již učinilo řadu kroků, aby se zbavilo pověsti bezpečného útočiště pro nezdaněné peníze. Podle ministerstva nyní Švýcarsko pokračuje v jednáních o výměně daňových informací se Spojenými státy a dalšími zeměmi.

Evropská komise označila dohodu za významný krok v boji proti daňovým únikům, který zabrání obyvatelům EU ukrývat peníze před daňovými úřady na švýcarských bankovních účtech.

„Činíme dnes rozhodující krok k plné daňové transparentnosti mezi Švýcarskem a EU. Věřím, že budou brzy následovat další naši sousedé. Tato transparentnost je nezbytná k zajištění řádného výběru daní v jednotlivých zemích,“ řekl evropský komisař pro hospodářské a finanční záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.


Čtěte také:

Švýcarská banka UBS prý prala špinavé peníze, na manažery je vydán zatykač

Silný frank výrazně sníží švýcarský růst, očekává tamní vláda

Švýcarsko vrátí Nigérii 380 milionů dolarů z účtu bývalého diktátora

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Prodej firem v Česku vázne, světový tisk peněz žene ceny nahoru

Měnová politika centrálních bank založená na vypouštění stále nových a nových peněz do oběhu vede k růstu cen firem. Jejich nákupy pak drhnou. Velké transakce s podniky začínají… více

Mobilní web