Kontrola účetnictví Sazky skončila, chyby nenašla

22.7.2011 8:18   |  

Po třech měsících skončila kontrola účetnictví společnosti Sazka. Lidé z Finančního úřadu Prahy 9 zkoumali, zda bylo účetnictví firmy, která je od konce května v konkurzu, vedeno podle řádných standardů. Kontroloři pochybení nenašli.

„Správní řízení bylo ukončeno na konci června. Z hlediska dat, která nám byla dostupná, a z hlediska vedení účetnictví nebyly shledány žádné nedostatky a tedy i důvody pro případnou pokutu,“ řekla deníku E15 mluvčí Generálního finančního ředitelství Jaroslava Musilová.

Podnět ke kontrole dal daňové správě podle dřívějších informací ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Důvodem byly obavy, zda za vedení nyní již bývalého generálního ředitele firmy Aleše Hušáka nedocházelo k případné manipulaci s účetními doklady. Kontrola se zabývala způsobem vedení účetnictví v Sazce. Nebyla ale kontrolou daňovou a nezkoumala jednotlivé příjmy a výdaje loterijní společnosti.


Čtěte také: Vrchní soud potvrdil konkurz na Sazku


Insolvenční správce Sazky Josef Cupka, který převzal vedení firmy po Hušákovi po prohlášení konkurzu, zatím o výsledcích kontroly oficiálně informován nebyl. Zprávu však považuje za pozitivní. „Nepřekvapuje nás to, protože jsme také nenarazili na nesrovnalosti. Čekali jsme, že to bude v pořádku. Víme, že se v Sazce děly nějaké nestandardní věci, ale děly se, abych tak řekla, standardní cestou,“ sdělila mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Sazka je od konce května v pravomocném konkurzu. Pohledávky věřitelů budou hrazeny z prodeje jejího majetku.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web