Kooperativa se chce stát konkurencí druhého pilíře

Nedokonale připravená důchodová reforma otevírá dveře alternativním nabídkám zabezpečení se na stáří. Kromě penzijních fondů a společností si chtějí z toho koláče ukousnout zejména pojišťovny. Příkladem může být Kooperativa, která představila vlastní řešení důchodového zajištění, jež vychází z průzkumu u klientů.

Výrazná architektura. Budova Main Point Karlin, kde se usídlila pojištovna Kooperativa, získala cenu Best of Realty v kategorii nových kanceláří
7.2.2013 9:22   |  

„Lidé chtějí hlavně garanci návratnosti a zhodnocení vkladů, nezávislost produktu na politické situaci a jeho flexibilitu. To druhý pilíř nesplňuje, a proto toho chceme využít a nabídnout jim jinou cestu,“ prohlásil generální ředitel Kooperativy Martin Diviš.

Jedná se o spoření na stáří prostřednictvím pojištění s garantovanou úrokovou mírou 2,4 procenta ročně. Klient si určí věk, od jakého chce dostávat peníze, v průběhu pojištění může zvyšovat či snižovat platby nebo prostředky vybírat.

„Kdyby byl takto druhý pilíř nastaven, nešlo by mu v podstatě nic vytýkat. Chybí mu především smluvní volnost a vyřešení otázky dědění, což například nový produkt Kooperativy nabízí. Reforma se tak vyřeší zespoda, lidé sami začnou hledat alternativy,“ zdůraznila Markéta Šichtařová ze společnosti Next Finance.


Čtěte také:

Důchodci, konečná, vystupovat!

Do druhého pilíře vstoupí v lednu 5 a půl tisíce lidí

Druhý a třetí pilíř: Boj o klienty začíná! Přehled bitevního pole


Autor: tok

Komentáře

Čtěte také

Banky oprašují zajišťovací byznys proti silné koruně. Zatím bez odezvy

Banky oprašují zajišťovací byznys proti silné koruně. Zatím bez odezvy

Asociace exportérů mezi svými členy zatím žádný zvláštní růst v měnovém zajišťování nepozoruje. Na pojistku proti silné koruně je podle exportérů i analytiků zatím brzo. více

Komerční prezentace
Mobilní web