Královské poměry v Sazce: Audi A8, Bentley, Hummer a milionové odměny

9.6.2011 15:37   |  

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka zastavil proplácení osmimilionové odměny jednomu z manažerů Sazky, která měla být údajně ohodnocením jeho pracovního přínosu při stavbě O2 arény. Odborníci na finanční toky také našli a doporučili zrušit leasingovou smlouvu na luxusní vůz Bentley, šest automobilů Audi A8 a jedno vozidlo Hummer. Všechna vozidla sloužila pro účely hostů a vybraných zaměstnanců Sazky a firma je splácela prostřednictvím dceřiných společností.

Na podivnou manžerskou odměnu za halu, která už stojí sedm let, přišel Cupka a jeho tým při analýzách plateb. „Zatím však společnost vyplatila z celkové částky pouze 1,5 milionu korun, zbývající část finanční analytici správce zakázali proplatit a právní tým nyní řeší, zda nebude již proplacenou část odměny požadovat zpět,“ uvedla mluvčí Sazky a Cupky Lenka Angelika Tichá.

„Sazka tak nyní ušetří měsíčně 427 tisíc korun. Jednoznačně ovšem finanční analýza vyvrátila podezření, že byla ještě v květnu tohoto roku nakupována za hotovost vozidla značky Audi, o nichž média spekulovala,“ podotkla Tichá.


Čtěte více:

Hušák skončil, odstupné zatím nedostane

Hušák by prý mohl přijít o mzdy z předchozích let


Podle údajů Tiché přitom v posledních dnech poté, co se úřadování v Sazce chopil insolvenční správce, na něhož po prohlášení konkurzu minulé pondělí přešla dispoziční práva k majetku Sazky, zvyšují tržby za sázení. „Například ze včerejšího losování Sportky se v porovnání s minulým týdnem vytěžilo o 24 procent více. Nedělní tah, který i v minulosti vykazoval vyšší obraty, zaznamenal ještě větší vzestup. Tržby za nedělní tah vzrostly o 37 procent,“ uvedla. Konkrétní výši tržeb ale neuvedla.

Bentley Continental Flying Spur. Tímto typem Bentley (v zelené barvě) jezdili manažeři Sazky

Hala, tehdy pod názvem Sazka arena, byla otevřena před sedmi lety. Právě potíže se splácením miliardových dluhopisů, jejichž vydáním Sazka stavbu areny financovala, přivedli loterní firmu s lukrativním monopolem na číselné loterie v Česku do insolvence a poté do konkurzu.

Autor: Dušan Kütner

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web