Kuriozity: Na splátky si lidé pořídili airsoftovou zbraň

1.8.2012 14:08   |  

Nejen lednička, širokoúhlá televize nebo zahradní nábytek. Vedle nejčastějšího zboží, které si Češi pořizují na splátky, se ve statistikách úvěrových společností objeví komodity, které přinejmenším překvapí.

Podle analýzy poskytnutých úvěrů společností Home Credit lidé neváhají investovat především do nejrozmanitějších koníčků. Mezi zbožím, na které poskytla firma úvěr, se objevila například i airsoftová zbraň.

Airsoft je koníček podobný známému paintballu, jehož vyznavači proti sobě bojují s přesnými kopiemi střelných zbraní. Jde o vojenský sport, hráči při něm nevyužívají náboje naplněné barvou jako u paintballu, ale plastovo-keramické kuličky.

Airsoftová zbraň přitom není úplně levnou záležitostí. Ty nejlepší snadno přesáhnou desetiticícovou hranici. Připočíst je nutné ještě povinné vybavení ve formě maskáčů, přilby a ochranných pomůcek.


Čtěte také:

Většina Čechů se nevyzná v úvěrových smlouvách

Home Credit vydá dluhopisy za necelé čtyři miliardy

Home Creditu v Evropě vzrostl zisk o polovinu


Na rozdíl od výbavy pro airsoft či paintball patří skutečné zbraně k jednomu z druhů zboží, které si na úvěr nepořídíte. „Airsoft a paintball chápeme jako sporty. Využívají sice maket zbraní, nikoho ale vážně nezraní. S nákupem skutečných zbraní na splátky u nás z etických důvodů nepochodíte. Stejně tak je tomu u dalších typů zboží, například pyrotechniky, zboží ze zastaváren či erotických hraček,“ říká ředitel obchodní sítě Home Creditu Jan Plaček.

Naopak mezi neškodné, ale přesto kuriózní komodity, které společnost v poslední době pomáhala financovat, bezesporu patří svářecí kukla v barvě kosmická zeleň. Taková kukla vyjde bezmála na deset tisíc korun a umí téměř vše.

Mimo jiné i elektricky ovládané stmívání skla, které funguje buď manuálně, nebo automaticky. Díky solárním článkům umístěným na povrchu vypadá, jako by byla připravená přímo na let do vesmíru.

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web