Lehman Brothers se vrací. Jako značka whisky

Krach investiční banky Lehman Brothers v září 2008 ohlásil začátek globální krize. Britskému realitnímu investorovi Jamesi Greenovi se před dvěma lety podařilo značku nechvalně známé finanční instituce u amerických úřadů získat pro užívání v oblasti alkoholických nápojů a barů.

Whisky Lehman Brothers
9.2.2016 15:47   |  

Nyní uvedl pod tímto názvem na trh hned tři druhy whisky. Nejúspěšnější nese název „Popel katastrofy“, podle výrobce je v ní cítit „náznak hořících bankovek a podzimních plodů, které mají právě spadnout“. První stovky lahví v ceně zhruba 2700 korun se podle německého serveru Manager Magazine vyprodaly v průběhu několika hodin.

Objednávky Greenovi chodí hlavně z londýnských a newyorských barů. Jedná i s většími obchodními řetězci. Brit nyní hledá investory, se kterými by chtěl nastartovat síť barů s tématikou Lehman Brothers. Podle jeho plánů by měl jeden otevřít i na slavné Wall Street.

Jednotlivé druhy whisky Lehman Brothers, zdroj: lehmanbrothe.rs

Proti novému podnikání čtyřiatřicetiletého Greena se ale postavila banka Barclays, která část Lehman Brothers koupila. Před dvěma lety registraci ochranné známky napadla. Argumentuje mimo jiné tím, že investiční banka v čase svého působení rozdávala lahve whisky se svým názvem jako dárky. Proto by se prý měla platnost původní ochranné známky rozšířit i mimo finanční služby.

Green americké televizní stanici CNN řekl, že úřady by mohly rozhodnutí vydat v blízké době. Na radu svých právníků se proto teď snaží prodat whisky co nejvíce.


Čtěte také:

JPMorgan zaplatí Lehman Brothers 35 miliard za stažení žalob

„Padouch“ Fuld se vrací. Exšéf Lehman Brothers má nový byznys

Jan Pavec Autor: Jan Pavec redaktor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web