Liberecký kraj získá z Fondu solidarity přes 260 milionů korun

5.7.2011 19:50   |  

Evropský parlament (EP) dnes odsouhlasil finanční pomoc Libereckému kraji, který byl v loňském roce zasažen povodněmi. Více než 260 milionů korun bude uvolněno z Fondu solidarity, který se využívá v případě živelních katastrof.

„Nechybělo přitom mnoho a možnost využití pomoci z Fondu solidarity nám protekla mezi prsty,“ řekl po hlasování liberecký europoslanec Edvard Kožušník. „Celková výše škod v Česku byla odhadnuta na 10,9 miliardy korun, což však představuje jen 0,3 procenta českého HDP, nejednalo se tedy podle evropské legislativy o „závažnou přírodní katastrofu“, u níž je pomoc z Fondu solidarity prakticky samozřejmostí,“ vysvětlil Kožušník.


Čtěte také: Severní Čechy dostanou „povodňové“ na opravy silnic a kolejí


Nakonec však EP mimořádnost katastrofy, která Liberecko postihla uznal. Kromě zničených domů způsobily povodně největší škody na pozemní infrastruktuře, vodohospodářském a zemědělském majetku a na infrastruktuře vodovodů a kanalizací.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web