Liberecký kraj získá z Fondu solidarity přes 260 milionů korun

5.7.2011 19:50   |  

Evropský parlament (EP) dnes odsouhlasil finanční pomoc Libereckému kraji, který byl v loňském roce zasažen povodněmi. Více než 260 milionů korun bude uvolněno z Fondu solidarity, který se využívá v případě živelních katastrof.

„Nechybělo přitom mnoho a možnost využití pomoci z Fondu solidarity nám protekla mezi prsty,“ řekl po hlasování liberecký europoslanec Edvard Kožušník. „Celková výše škod v Česku byla odhadnuta na 10,9 miliardy korun, což však představuje jen 0,3 procenta českého HDP, nejednalo se tedy podle evropské legislativy o „závažnou přírodní katastrofu“, u níž je pomoc z Fondu solidarity prakticky samozřejmostí,“ vysvětlil Kožušník.


Čtěte také: Severní Čechy dostanou „povodňové“ na opravy silnic a kolejí


Nakonec však EP mimořádnost katastrofy, která Liberecko postihla uznal. Kromě zničených domů způsobily povodně největší škody na pozemní infrastruktuře, vodohospodářském a zemědělském majetku a na infrastruktuře vodovodů a kanalizací.

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web