Likvidace Agrobanky se zřejmě protáhne

Kvůli dvěma žalobám menšího akcionáře hrozí, že se likvidace zkrachovalé Agrobanky protáhne. Podle původních plánů měla přitom skončit v příštím roce. Napsal to dnes server Týden.cz. Žaloby se mají týkat rozhodnutí valné hromady z prosince 2010 a určení vlastnictví.

ilustrační foto
13.11.2011 19:16   |  

„Cílem bylo ukončit likvidaci v první polovině příštího roku,“ uvedl Petr Čermák z firmy Value Added, která je likvidátorem peněžního ústavu. Nyní je ale další osud likvidace Agrobanky v rukách soudů, dodal Čermák. Žaloby považuje za „trochu šikanózní“, žalující akcionář prý má totiž v bance jen velmi malý podíl.

Agrobanka vznikla v červenci 1990, stala se první tuzemskou nestátní bankou. V roce 1996 na ni uvalila Česká národní banka nucenou správu. Následně zdravou část Agrobanky koupila GE Money Bank, což se stalo předmětem mnoha žalob. Loni v červenci GE Money Bank podepsala s akcionáři Agrobanky dohodu o narovnání. Podílníci Agrobanky mají dostat 800 milionů korun. Jednotliví vlastníci akcií dostanou vyplaceno 15 procent jejich nominální hodnoty. Podle uzavřené dohody budou zastaveny žaloby vedené proti GE Money Bank akcionáři Agrobanky.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

ECB: Eurozóna zaostává za svým potenciálem více, než jsme odhadovali

ECB: Eurozóna zaostává za svým potenciálem více, než jsme odhadovali

Nevyužité kapacity v zemích eurozóny jsou možná až dvakrát větší, než se dosud předpokládalo. Vyplývá to ze studie, kterou zveřejnila Evropská centrální banka (ECB). To může… více

Komerční prezentace
Mobilní web