Lloyds opustí dalších 15 tisíc zaměstnanců

12.6.2011 14:48   |  

Britská bankovní skupina Lloyds Banking Group by mohla v rámci nového plánu úspor propustit až 15.000 zaměstnanců. Banka chce ušetřit až jednu miliardu liber (27,3 miliardy korun). Píše o tom dnes britský list Sunday Times. Lloyds propouštění popřela.

Podle listu se propouštění dotkne velké části managementu banky. Stovky zaměstnanců odejdou ze sídla Lloyds a tisíce dalších z celé Británie. Zbytek bude ze zahraničních poboček. V Lloyds vlastní podíl 41 procent vláda. Minulý týden banka oznámila, že propustí 300 zaměstnanců v divizích drobného a velkého bankovnictví a divizi správy majetku pro bohaté. Za poslední dva roky banka propustila v rámci integrace s HBOS, kterou převzala předloni, 27 tisíc zaměstnanců. Mluvčí Lloyds řekl agentuře Reuters, že zpráva je „zcela spekulativní“. Banka by měla oznámit výsledky svého strategického průzkumu 30. června. Zpráva by měla zahrnovat i další úsporná opatření a možný prodej majetku.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sobotka je naštvaný, protikuřácký zákon chce rychle předložit znovu

Sobotka je naštvaný, protikuřácký zákon chce rychle předložit znovu

Premiér Bohuslav Sobotka by chtěl protikuřácký zákon, který ve středu překvapivě poslanci nepodpořili, prosadit ještě do konce volebního období. Ministr zdravotnictví Svatopluk… více

Komerční prezentace
Mobilní web