Lloyds opustí dalších 15 tisíc zaměstnanců

12.6.2011 14:48   |  

Britská bankovní skupina Lloyds Banking Group by mohla v rámci nového plánu úspor propustit až 15.000 zaměstnanců. Banka chce ušetřit až jednu miliardu liber (27,3 miliardy korun). Píše o tom dnes britský list Sunday Times. Lloyds propouštění popřela.

Podle listu se propouštění dotkne velké části managementu banky. Stovky zaměstnanců odejdou ze sídla Lloyds a tisíce dalších z celé Británie. Zbytek bude ze zahraničních poboček. V Lloyds vlastní podíl 41 procent vláda. Minulý týden banka oznámila, že propustí 300 zaměstnanců v divizích drobného a velkého bankovnictví a divizi správy majetku pro bohaté. Za poslední dva roky banka propustila v rámci integrace s HBOS, kterou převzala předloni, 27 tisíc zaměstnanců. Mluvčí Lloyds řekl agentuře Reuters, že zpráva je „zcela spekulativní“. Banka by měla oznámit výsledky svého strategického průzkumu 30. června. Zpráva by měla zahrnovat i další úsporná opatření a možný prodej majetku.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Česku zatím nehrozí nebezpečí, sešla se zpravodajská skupina

Česku zatím nehrozí nebezpečí, sešla se zpravodajská skupina

Česko zatím nemá informace, že by po útoku v Mnichově hrozilo zemi konkrétní nebezpečí. Na Twitteru to dnes oznámil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ve 13:00 se sešla… více

Mobilní web