Home Credit prý chce půjčovat v Egyptě, na Ukrajině končí

13.12.2010 14:15   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Společnost Home Credit (HC), poskytovatel spotřebitelských půjček, expanduje do Afriky. Firma, která patří do skupiny PPF Petra Kellnera a v současnosti nabízí splátkový prodej v Evropě a Asii, chce nabídnout spotřebitelské půjčky také v Egyptě. Píší to dnešní Lidové noviny (LN). HC naopak prodává svoji pobočku na Ukrajině.

„V současné době situaci v Egyptě velmi konkrétně zkoumáme, chtěli bychom tam začít operovat v polovině příštího roku,“ řekl v rozhovoru pro deník generální ředitel HC Alexander Labak. Firma podle něj připravuje i posílení svého byznysu v Asii. „Zkoumáme také příležitosti v Indii, kam jsme vyslali tým, a zvažujeme expanzi také do Indonésie,“ dodal.

Společnosti HC se v poslední době daří v Rusku, kde tamní pobočka vydělala za tři letošní čtvrtletí v přepočtu asi čtyři miliardy korun, což je dosavadní nejlepší výsledek. V Číně pak firma nedávno získala licenci, na jejímž základě smí na trhu působit samostatně, bez čínského partnera.


Čtěte také: Kellnerův Home Credit expanduje na čínském trhu


Od Číny si nyní splátková firma slibuje největší rozvoj, v následujících dvou až třech letech tam podle LN hodlá půjčit až deseti milionům lidí, což je o třetinu víc než v Rusku. „Čína se pro HC stane největším trhem,“ prohlásil Labak.

Společnost dnes také oznámila ukončení svého působení na Ukrajině. Tamější pobočku Home Credit Bank se sídlem v Dněpropetrovsku koupila Platinum Bank. Dohoda o transakci podléhá ještě schválení regulatorními orgány na Ukrajině. Hlavními akcionáři Platinum Bank jsou mezinárodní investiční fondy Horizon Capital, East Capital a IFC, instituce Světové banky. Platinum Bank poskytuje služby více než 500 tisícům klientům po celé Ukrajině.

Home Credit B.V. je holding, který vlastní podíly v předních společnostech, zabývajících se spotřebitelským financováním a bankovnictvím pro drobnou klientelu na rozvíjejících se trzích. Společnost je plně kontrolována skupinou PPF. HC v současné době kromě střední Evropy, Ruska a Číny působí také ve Vietnamu, Kazachstánu a Bělorusku.

V Česku jen za první pololetí letošního roku společnost poskytla úvěry v celkové výši 3,7 miliardy korun.

PPF, do níž Home Credit patří, je jednou z největších mezinárodních investičních skupin v regionu střední a východní Evropy, jejím hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner. Skupina se zaměřuje na finanční služby (bankovnictví a pojišťovnictví), na investice v podobě fondů soukromého kapitálu, takzvané private equity, a na investice do nemovitostí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web