Home Credit prý chce půjčovat v Egyptě, na Ukrajině končí

13.12.2010 14:15   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Společnost Home Credit (HC), poskytovatel spotřebitelských půjček, expanduje do Afriky. Firma, která patří do skupiny PPF Petra Kellnera a v současnosti nabízí splátkový prodej v Evropě a Asii, chce nabídnout spotřebitelské půjčky také v Egyptě. Píší to dnešní Lidové noviny (LN). HC naopak prodává svoji pobočku na Ukrajině.

„V současné době situaci v Egyptě velmi konkrétně zkoumáme, chtěli bychom tam začít operovat v polovině příštího roku,“ řekl v rozhovoru pro deník generální ředitel HC Alexander Labak. Firma podle něj připravuje i posílení svého byznysu v Asii. „Zkoumáme také příležitosti v Indii, kam jsme vyslali tým, a zvažujeme expanzi také do Indonésie,“ dodal.

Společnosti HC se v poslední době daří v Rusku, kde tamní pobočka vydělala za tři letošní čtvrtletí v přepočtu asi čtyři miliardy korun, což je dosavadní nejlepší výsledek. V Číně pak firma nedávno získala licenci, na jejímž základě smí na trhu působit samostatně, bez čínského partnera.


Čtěte také: Kellnerův Home Credit expanduje na čínském trhu


Od Číny si nyní splátková firma slibuje největší rozvoj, v následujících dvou až třech letech tam podle LN hodlá půjčit až deseti milionům lidí, což je o třetinu víc než v Rusku. „Čína se pro HC stane největším trhem,“ prohlásil Labak.

Společnost dnes také oznámila ukončení svého působení na Ukrajině. Tamější pobočku Home Credit Bank se sídlem v Dněpropetrovsku koupila Platinum Bank. Dohoda o transakci podléhá ještě schválení regulatorními orgány na Ukrajině. Hlavními akcionáři Platinum Bank jsou mezinárodní investiční fondy Horizon Capital, East Capital a IFC, instituce Světové banky. Platinum Bank poskytuje služby více než 500 tisícům klientům po celé Ukrajině.

Home Credit B.V. je holding, který vlastní podíly v předních společnostech, zabývajících se spotřebitelským financováním a bankovnictvím pro drobnou klientelu na rozvíjejících se trzích. Společnost je plně kontrolována skupinou PPF. HC v současné době kromě střední Evropy, Ruska a Číny působí také ve Vietnamu, Kazachstánu a Bělorusku.

V Česku jen za první pololetí letošního roku společnost poskytla úvěry v celkové výši 3,7 miliardy korun.

PPF, do níž Home Credit patří, je jednou z největších mezinárodních investičních skupin v regionu střední a východní Evropy, jejím hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner. Skupina se zaměřuje na finanční služby (bankovnictví a pojišťovnictví), na investice v podobě fondů soukromého kapitálu, takzvané private equity, a na investice do nemovitostí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web