M.B.A. Empire míří na Ukrajinu. Současného vývoje se nebojí

Společnost M.B.A. Empire opět rozšířila svůj byznys směrem na východ. Po expanzi do Ruska a Kazachstánu na konci loňského roku otevřela pobočku na Ukrajině. Firma se specializuje na řízení kreditních rizik, správu pohledávek či jejich vymáhání a i přes stávající politický vývoj se nebojí do svého byznysu v této zemi investovat.

Ukrajinská vlajka
25.1.2014 15:17   |  

„Šlo o logické rozhodnutí managementu, Ukrajina je velice zajímavý trh s rostoucí aktivitou bank, pojišťoven, telefonních operátorů či dodavatelů energií. Současný politický vývoj je sice nešťastný, ale věříme, že se vše vyřeší a na náš byznys nebude mít negativní dopad,“ uvedl Vratislav Kopačka z české divize M.B.A. Empire.

„Ekonomika země sice v tuto chvíli roste pomaleji, ale její potenciál je po Rusku druhý největší v regionu a my víme, že dříve, nebo později se zlepší,“ odůvodnila vstup na ukrajinský trh Zuzana Burmakinová, obchodní ředitelka firmy na Ukrajině. V posledních letech vykazuje průměrná mzda ročně přibližně 15% růst, což přináší citelný nárůst kupní síly domácností a to pak přináší zvýšenou spotřebu zboží a služeb.

M.B.A. Empire vymáhá problémové pohledávky například pro Home Credit, Cetelem, telekomunikačního operátora Telefónica či dodavatele energií jako ČEZ či České energetické centrum.


Čtěte také:

Přibývá domácností, které už nestačí platit ani hypotéky

Čeští vymahači vyvážejí know-how do Asie

Nepokoje v Kyjevě mají další oběť

Autor: msc

Komentáře

Čtěte také

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky

Vesecká v září odejde z ERÚ. V úřadu vydržela necelé dva roky E15 exkluzivně

Po necelých dvou letech končí své působení na Energetickém regulačním úřadu bývalá nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká. „O skončení služebního poměru požádala k 1. září… více

Mobilní web