Majetek v podílových fondech loni klesl o 23 miliard korun | E15.cz

Majetek v podílových fondech loni klesl o 23 miliard korun

Majetek v podílových fondech loni klesl o 23 miliard korun
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Podílové fondy zažily těžký rok. Jen majetek, který v nich mají čeští střadatelé uložený, klesl o 23,4 miliardy korun.

Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, loni klesl o 23,4 miliardy korun na 224 miliard korun. Hodnota majetku klesla v zahraničních i domácích fondech. Asociace pro kapitálový trh (AKAT) to dnes oznámila na tiskové konferenci.

Majetek v zahraničních fondech loni klesl o 9,3 miliardy na 115,8 miliardy korun. Majetek v domácích fondech klesl o 14,1 miliardy na 108,2 miliardy korun. „Náš trh vykazuje jednoznačné známky půstu,“ uvedl předseda AKAT Josef Beneš.

Mezi pětici největších zprostředkovatelů domácích a zahraničních podílových fondů v České republice patří skupina ČSOB s 69,5 miliardy korun, skupina České spořitelny s 64,2 miliardy, skupina Komerční banky s 27,1 miliardy korun, skupina ING s 14 miliardami a Generali PPF Asset Management s 12,7 miliardami korun.

V loňském roce se podle Beneše zvýšila u drobných investorů obliba investic na akciovém trhu. Zároveň začala konsolidace trhu, kdy klesají počty fondů a na druhou stranu v nich roste spravovaný majetek. „Tento trend by měl pokračovat i letos,“ uvedl Beneš. Zároveň dodal, že letos očekává další pokles na fondech peněžního trhu a příliv peněz u akciových fondů. „V tomto roce budeme rádi, když celkově trh zůstane stabilní,“ dodal Beneš.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Mohlo by vás zajímat