Malé banky výrazně snižují předchozí ztráty

Air Bank ze skupiny PPF Petra Kellnera loni prodělala „jen“ 80 milionů korun, to je meziroční snížení ztráty o 76 procent. Předloni banka prodělala 340 milionů korun a od ještě větší sekery ji zachránil prodej českých vládních dluhopisů, jejichž cena se mezi lety 2011 a 2012 zvýšila i o dvacet procent.

 Air Bank
23.4.2014 12:22   |  

Ke konci roku měla Air Bank od klientů vybráno téměř 44 miliard vkladů, na které jim platí jedny z nejvyšších úroků na trhu. Klientům na spotřebitelských úvěrech půjčila ale pouhých 3,05 miliardy korun. Letos chce být banka již v zisku.

„Dosáhnout toho chceme především dalším zvyšováním počtu aktivních klientů a růstem úvěrového portfolia,“ řekl Erich Čomor, generální ředitel Air Bank. Růst úvěrů bude muset výrazně zrychlit. Bance by k tomu mělo pomoci spuštění hypoték, ke kterému může dojít ještě letos.

Daří se i dalším

Konkurenční Equa Bank loni prodělala 395 milionů korun, byla ale v provozním zisku 291 milionů korun.

„Banka, její zaměstnanci a výkon managementu nás utvrzuje v odhodlání nadále podporovat a aktivně rozvíjet tuto investici,“ uvedl Joe Giannamore, představitel společnosti Anacap Financial Partners LLP, která spravuje fondy ovládající banku.Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited.

MBank, která v Česku působí od podzimu 2007, loni vydělala 250 milionů korun. Banka Zuno zatím výsledky nezveřejnila.


Čtěte také:

Banky hledají, jak vydělat na bezplatných účtech

Klienti Air bank našli trik: posílají peníze přes Sazku

Banky jsou díky soudu zase na koni. Poplatky se ale jen tak nevrátí

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web