Manažerům bank by mohly letos klesnout odměny až o 30 procent

14.8.2011 14:59   |  

Vysokým manažerům bank by mohly letos klesnout odměny ve srovnání s loňským rokem až o 30 procent. Pokles zasáhne většinu oborů finančního průmyslu, nejvíce zřejmě oblast obchodování s cennými papíry s pevným příjmem. Vyplývá to z odhadů konzultační firmy Johnson Associates, která spolupracuje s bankami na Wall Street a s komerčními bankami.

Nejvyšší bude pokles u bankéřů a obchodníků v oblasti obchodování s cennými papíry s pevným příjmem, což jsou třeba dluhopisy nebo prioritní akcie, a to 20 až 30 procent. U obchodníků s akciemi bude pokles nižší, nula až pět procent.

Více peněz by si mohli domů odnést investiční bankéři. Johnson Associates očekává, že díky zvýšení počtu fúzí a akvizic a růstu nabídek dluhu a akcií se jejich odměny zvýší o pět až deset procent. Smíšený vývoj se čeká u zaměstnanců v komerčním a retailovém bankovnictví. Jejich odměny mohou klesnout až stoupnout o pět procent.


Čtěte také: Evropské banky propouštějí


Zpráva přichází po silných výkyvech na akciových a dluhopisových trzích v tomto týdnu, které vyvolaly obavy o zdraví globálního finančního průmyslu. Několik finančních společností, včetně bank Goldman Sachs Group, Morgan Stanley, Barclays a Crédit Suise Group, již před současným propadem trhů oznámilo, že plánují propustit tisíce zaměstnanců, aby tak snížily náklady a podpořily svůj zisk.

Mnoho bank na Wall Street oznámilo za druhé čtvrtletí výsledky hospodaření, které byly pro trh zklamáním. Důvodem byl pokles příjmů z obchodování s cennými papíry s pevným příjmem, měnami a komoditami. Komerční banky se zase potýkají se slabým zájmem o úvěry a další, jako Bank of America, nadále bojují se ztrátami hypotečních divizí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu si lobbista Marek Dalík odpyká čtyři roky ve vězení. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který o jeden rok… více

Komerční prezentace
Mobilní web