MasterCard: Jak z mobilu udělat platební terminál

Proměnit chytrý mobilní telefon či tablet na terminál, který umožňuje platby kartou. Taková je základní myšlenka společnosti MasterCard ČR, která certifikovala pro použití v Česku zařízení iSMP Companion výrobce Ingenico. Spojení obou zařízení probíhá prostřednictvím zabezpečeného bluetooth kanálu.

K přijetí platby kartou bude obchodníkovi stačit chytrý telefon, datový tarif a zařízení Ingenico iSMP Companion, které firma MasterCard certifikovala pro český trh
18.6.2013 7:59   |  

Chytrý mobil musí mít jen nainstalovanou příslušnou aplikaci a k dispozici datové připojení. Přes terminál pak lze platit klasickou čipovou kartou nebo magnetickým proužkem, hlavně ale také bezkontaktně. Stvrzenka může být klientovi odeslána elektronickou poštou nebo pomocí zpráv MMS či SMS. K zařízení lze také přes bluetooth připojit minitiskárnu.

MasterCard ČR se teď ve spolupráci s bankami snaží rozšířit platby kartami – a hlavně platební terminály – i mezi drobné obchodníky a podnikatele. Předností přístroje je pořizovací cena necelých 200 eur, tedy kolem pěti tisíc korun. Vychází znatelně levněji oproti klasickým terminálům používaným v obchodech, které podle vybavenosti stojí přibližně 300 až 800 eur.

Přístroj se dostane na český trh ve třetím čtvrtletí. Jeho rozšíření bude záviset na tom, zda ho příslušné banky budou nabízet klientům, tedy obchodníkům. „Mobilní platební terminál iSMP Companion se uplatní třeba u firem, které vysílají ke klientům mobilní techniky, údržbáře či podomní prodejce,“ uvedl Richard Walitza z MasterCard ČR. Zajímat by mohl také řidiče taxislužby nebo pojišťovací agenty.


Čtěte také:

Každá pátá karta v Česku je bezkontaktní

Visa a MasterCard urovnaly spor s obchodníky, zaplatí miliardy

Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web