MasterCard ohlásil vyšší zisk než se původně čekalo

2.11.2010 16:22   |  

MasterCard Inc., provozovatel druhé největší světové platební sítě, vykázala za třetí čtvrtletí letošního roku zisk ve výši 518 milionů dolarů, tedy 3,94 dolaru na jednu akci. Jsou to lepší čísla, než se všeobecně čekalo. Odhady totiž počítaly s tím, že firma vykáže zisk na akcii ve výši 3,54 dolaru.

Podle agentury Bloomberg, která citovala generálního ředitele firmy Ajaye Bangu se MasterCard zatím daří sázka na to, aby přesvědčovala klienty od placení v hotovosti k platbám kartou. Firmě totiž rychle rostou v meziročním srovnání tržby, zvláště mimo USA. Největší růst přitom firma zaznamenává v regionu Latinské Ameriky a Asijsko-tichomořské oblasti, kde růst tržeb v meziročním srovnání dosáhl dvouciferných hodnot.

Čistý obrat se zvýšil o 4,7 procenta na 1,43 miliardy amerických dolarů z loňského obratu 1,36 miliardy dolarů, provozní náklady zase meziročně klesly o 4,1 procenta na 662 milionů dolarů. Konkurenční společnost VISA minulý týden ohlásila za fiskální čtvrté čtvrtletí roku čistý příjem ve výši 774 milionů dolarů, což je oproti loňskému kvartálu o 51 procent vyšší údaj. Podle Bloombergu může za lepší výkon VISY nársůt zpracovaných transakcí a vyšší celkový objem s platebními kartami.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web