MasterCard vykázal o 41 procent vyšší zisk

3.2.2011 16:01   |  

Vydavateli platebních karet MasterCard Inc. stoupl ve čtvrtém čtvrtletí zisk o 41 procent na 415 milionů dolarů (asi 7,3 miliardy korun). K růstu přispěly vyšší útraty spotřebitelů prostřednictvím debetních a kreditních karet v USA i zahraničí. MasterCard je za firmou Visa druhým největším vydavatelem platebních karet na světě.

Tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 11 procent na 1,44 miliardy dolarů. Počet transakcí prostřednictvím karet stoupl o 6,3 procenta na 6,2 miliardy. Celkový objem nákupů vzrostl o 11 procent na 567 miliard dolarů.

Ve Spojených státech užití kreditních karet stouplo o tři procenta. U debetních karet se objem nákupů zvýšil o téměř čtyři procenta. Mnohem vyšší růst pak firma zaznamenala v zahraničí, odkud pochází více než polovina příjmů MasterCardu.

Objem nákupů zaplacených prostřednictvím kreditních karet v zahraničí stoupl o 13 procent a prostřednictvím debetních o 32 procent. Největší růst zaznamenala Latinská Amerika, za ní Asie, Tichomoří, Blízký východ a Afrika.

Za celý loňský rok se zisk firmy zvýšil na 1,85 miliardy dolarů z 1,46 miliardy dolarů v roce 2009, napsala agentura AP.

Zisk konkurenční společnosti Visa za tři měsíce do konce prosince stoupl o 16 procent na 884 milionů dolarů. Tržby se zvýšily o 14 procent na 2,24 miliardy dolarů a celkový objem transakcí o 15 procent na 13 miliard.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web