mBank odložila zavedení poplatků za odchozí platby o dva měsíce

2.8.2010 16:03   |  

Tuzemská mBank se po masivní vlně stížností klientů rozhodla o dva měsíce posunout zavedení poplatků pro odchozí platby. Podle nového sazebníku měla banka zpoplatnit třemi korunami každou jedenáctou a další transakci mimo mBank, změna ale začne platit podle informace na oficiálním webu až od října.

„Naším cílem je dát opravdu dostatek času všem klientům, aby si mohli zřídit nová inkasa a trvalé příkazy a tím snížit počet svých jednorázových plateb,“ uvedla produktová specialistka banky Ivana Hájíčková.

mBank se snaží klienty přinutit k tomu, aby ve větší míře využívali pravidelných příkazů namísto jednorázových plateb. „Trvalé příkazy, inkaso nebo SIPO, které jsou v mBank zdarma, se dají opravdu použít na většinu pravidelných plateb a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba,“ dodala Hájíčková.

Nízkonákladový internetový finanční dům začal některé nové poplatky klientům účtovat od srpna, původně se přitom profiloval jako banka bez poplatků. Díky masivnímu marketingu se mBank podařilo získat přes 250 tisíc klientů.

Změna poplatkové politiky mBank se v budoucnu může negativně projevit na velikosti její zákaznické základny. „Počet klientů tento krok ovlivnit rozhodně může, jelikož většina klientů přecházela k mBank jen kvůli poplatkům. Jak velký tento odliv bude lze těžko odhadovat,“ uvedl analytik skupiny Atlantik FT Milan Lávička. Banka nemusí přijít pouze o současné klienty, nýbrž může ovlivnit i ty příchozí. Podle hlavního analytika serveru BankovníPoplatky.com Aleše Roda totiž medializace „poplatkové“ kauzy potenciální zákazníky odradí.

mBank od prvního srpna omezila bezplatný účet mKonto. Kromě zavedení poplatků pro odchozí platby banka přistoupila k omezení bezplatných výběrů z bankomatu – tři volné výběry v tuzemsku mají nově pouze ti klienti, kteří v obchodech měsíčně utratí alespoň čtyři tisíce korun (při objemu tři tisíce to jsou dva výběry, u dvou tisíc jeden výběr).

Autor: Patrik Šilhavý

Komentáře

Čtěte také

Sobotka: Merkelová nemohla čekat, že změníme názor na migraci

Sobotka: Merkelová nemohla čekat, že změníme názor na migraci

Německá kancléřka Angela Merkelová nemohla během čtvrteční návštěvy Prahy předpokládat, že získá Česko na svou stranu v oblasti migrace. V reakci na ohlasy německých médií to dnes… více

Mobilní web