MBank otvírá společnou pobočku s Broker Consulting. Vytváří franšízu | E15.cz

MBank otvírá společnou pobočku s Broker Consulting. Vytváří franšízu

MBank otvírá společnou pobočku s Broker Consulting. Vytváří franšízu
mBank
• 
ZDROJ: piotr iłowiecki, Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Zdeněk Pečený

Pod názvem OK Point se dnes v centru Prahy otevře první společná pobočka mBank a finančně poradenské společnosti Broker Consulting. OK Pointy budou fungovat na principu franšízy a nabídnou i produkty jiných peněžních ústavů.

Spolupráce má oběma stranám zajistit přístup k novým skupinám klientů. „Poradci Broker Consulting mají v Česku téměř půl milionu klientů, kteří povětšinou patří spíše k těm, kdo by do mBank spontánně nepřišli.

Jde o klienty, kteří dávají přednost poradenskému modelu finančních služeb,“ říká mluvčí mBank Pavel Vlček. „Pro mBank jde o důležitý krok k dosažení cíle 700 tisíc klientů během tří let.“

Čtěte rozhovor s ředitelem mBank pro Česko a Slovensko:

OK Pointy, které budou fungovat na principu franšízy, však nebudou prodávat jen produkty mBank, ale i jiných peněžních ústavů. „Tím se budeme zásadně lišit od klasických bank,” říká provozovatel první pobočky v Petrské ulici Rudolf Rentsch.

Franšízant musí na začátku ze svého investovat kolem milionu korun. „Do konce příštího roku chceme mít 20 OK Pointů. Jednáme nyní s 90 vážnými zájemci,“ uvedl generální ředitel Broker Consulting Petr Hrubý.

Spolupráce banky s finančními zprostředkovateli není ničím novým. UniCredit provozuje na podobném principu pobočky se společností Partners. Vedly je k tomu shodné cíle jako nyní mBank. „O podobný koncept se budou pokoušet i další společnosti,“ očekává Hrubý. „Vidíme v tom silnou trendovou záležitost, v zahraničí jsou podobná místa už v provozu a jsou velmi úspěšná.“

Změna jména na poslední chvíli
Původně se společný podnik mBank a Broker Consulting měl jmenovat BrokerPoint. Na poslední chvíli se to ale změnilo. V Evropské unii je totiž zaregistrován průmyslový vzor s názvem BrokerPoint. „Ačkoli je podle nás tato registrace vzhledem k našemu použití zcela irelevantní, chceme mít jistotu, že nebudeme plýtvat energií na případné spory,“ uvedl ředitel Broker Consulting Petr Hrubý.

mBank zlevňuje hypotéky: 1,69 % s tříletou fixací při 20% spolufinancování

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!