mBank se daří, zisk jí letos vyskočil o čtvrtinu na 87 milionů

Bance mBank, která zahájila provoz v Česku na podzim 2007, stoupl za tři čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním meziročně o čtvrtinu na 87 milionů Kč. Výši tržeb mBank neuvedla. Dodala, že na konci září měla v Česku 566 tisíc klientů, což je nárůst o téměř deset procent.

mBank
10.11.2015 12:08   |  

„Počátkem roku 2015 jsme se začali výrazně soustřeďovat na nabídku úvěrových produktů. Spustili jsme refinancování a v září také konsolidaci úvěrů. To se výrazně projevilo na dosavadních pozitivních výsledcích úvěrových produktů,“ uvedl generální ředitel mBank pro ČR Paweł Kucharski. Banka poskytla k 30. září meziročně o 42 procent více půjček a o 28 procent více hypoték.

Banka v září oznámila strategické partnerství s poradenskou firmou Broker Consulting. „Naší ambicí zůstává do tří let, tedy během roku 2018, pokořit v Česku hranici 700 tisíc klientů. Chceme proto oslovit nové segmenty zákazníků. Nadále však naší základní charakteristikou zůstává bankovnictví prostřednictvím internetu a mobilních zařízení,“ dodal Kucharski. Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.


Čtěte také:

Tuzemské mBank klesl zisk

mBank láká nově příchozí na úrok a peníze na dovolenou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web