mBank se daří, zisk jí letos vyskočil o čtvrtinu na 87 milionů

Bance mBank, která zahájila provoz v Česku na podzim 2007, stoupl za tři čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním meziročně o čtvrtinu na 87 milionů Kč. Výši tržeb mBank neuvedla. Dodala, že na konci září měla v Česku 566 tisíc klientů, což je nárůst o téměř deset procent.

mBank
10.11.2015 12:08   |  

„Počátkem roku 2015 jsme se začali výrazně soustřeďovat na nabídku úvěrových produktů. Spustili jsme refinancování a v září také konsolidaci úvěrů. To se výrazně projevilo na dosavadních pozitivních výsledcích úvěrových produktů,“ uvedl generální ředitel mBank pro ČR Paweł Kucharski. Banka poskytla k 30. září meziročně o 42 procent více půjček a o 28 procent více hypoték.

Banka v září oznámila strategické partnerství s poradenskou firmou Broker Consulting. „Naší ambicí zůstává do tří let, tedy během roku 2018, pokořit v Česku hranici 700 tisíc klientů. Chceme proto oslovit nové segmenty zákazníků. Nadále však naší základní charakteristikou zůstává bankovnictví prostřednictvím internetu a mobilních zařízení,“ dodal Kucharski. Banka v Česku působí jako zahraniční pobočka polské mBank S.A., která je členem skupiny Commerzbank.


Čtěte také:

Tuzemské mBank klesl zisk

mBank láká nově příchozí na úrok a peníze na dovolenou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web