mBank se spojila s Broker Consulting, míří na klienty ve „fyzickém světě“

aktualizováno Na zákazníky i mimo internet míří nově mBank. Do „fyzického světa“ chce proniknout za pomoci strategického partnerství s finančně poradenskou společností Broker Consulting. Do konce roku 2017 plánují vznik až 70 obchodních míst na franšízovém principu s názvem BrokerPoint. Míří tím na klienty, kteří dávají přednost poradenskému modelu komunikace s bankou.

mBank
7.9.2015 15:13   |  

„Cílem mBank je do konce roku 2018 získat v České republice 700 tisíc klientů a strategické partnerství s Broker Consulting je z našeho pohledu jednou z klíčových aktivit, která nám tohoto cíle pomůže dosáhnout,“ popsal generální ředitel mBank pro Českou republiku Paweł Kucharski.

Anketa

Chodíte do bankovních poboček?

Ano Zřídka Ne

V anketě hlasovalo 238 čtenářů.

další ankety

První BrokerPoint se otevře už letos v Praze. V příštím roce by měly vzniknout další dvě desítky. „Stále existuje skupina konzervativních Čechů, kteří chtějí vidět svého poradce osobně,“ vysvětlil krok internetové banky obchodní ředitel mBank pro ČR a Slovensko Robert Chrištof. „Myslím, že primárně budeme cílit na menší města. Ve větších už jsme přítomni jako banka,“ doplnil.

Broker Consulting si od nových obchodních míst slibuje další průnik do povědomí lidí i růst společnosti. „V průběhu následujících tří let plánujeme dále rozšířit tým našich konzultantů a manažerů až o čtvrtinu ze současných více než 1200 přibližně na 1500 spolupracovníků,“ uvedl plány statutární ředitel Broker Consulting Petr Hrubý.


Čtěte rozhovor s ředitelem mBank pro ČR: Televizní reklama je stále důležitá, říká Paweł Kucharski


Společnost, která má na českém a slovenském trhu zhruba 520 tisíc klientů, podle něj už delší dobu plánovala propojení moderního bankovnictví s nezávislým finančním plánováním a realitními službami.

mBank získala v Česku zhruba 550 tisíc klientů. Mezi její silné stránky patří hypotéky, běžný účet nebo spořící produkty, uvedl před časem v rozhovoru pro deník E15 Kucharski. „Měli jsme ale nedostatky ve spotřebitelském úvěrování. To teď chceme použít jako náš hlavní motor růstu tržeb. Na začátku roku jsme spustili refinancování a nyní spouštíme konsolidaci úvěrů,“ popsal.


Čtěte také:

ČSOB koupila Patrii za více než miliardu. Skupině vydělává poradenství

UniCredit bude propouštět, mluví se o 10 tisících lidí

Markéta Žižková Autor: Markéta Žižková redaktorka deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web