mBank se stále nedostala ze ztráty

17.2.2011 7:00   |  

Česká pobočka polské nízkonákladové banky mBank spolu se svou slovenskou sestrou v posledním loňském čtvrtletí prodělaly 10,4 milionu zlotých (zhruba 67 milionů korun). Česká mBank je od svého založení zatím ve ztrátě, kterou se ale daří snižovat. Zmíněný kvartální výsledek je zatím historicky nejlepší – v předchozím roce byl prodělek 3,5krát vyšší. Mluvčí mBank Ivana Buriánková uvedla, že ztráta jde na vrub hlavně vstupním nákladům.

„I přes finanční krizi mBank výrazně expandovala, v uplynulých letech se nám dařilo plnit plány sestavené ještě před začátkem finanční krize a ztráta se rok od roku snižuje. Hospodářské výsledky mBank jsou nad plánem,“ vysvětlila.

České mBank se ale daří na svou politiku minimálních poplatků lákat klienty – celkem jich koncem roku evidovala 350 tisíc. Otevřených účtů má pak zhruba dvojnásobek. Celkově má banka vklady v hodnotě 600 milionů eur (přibližně 14,6 miliardy korun). To ji na českém trhu řadí k menším bankám. Na stejnou cílovou skupinu (preferující jednoduché nízkonákladové služby) nyní zaměřuje svou strategii Fio banka. V létě by v Česku měla odstartovat Zuno ze skupiny Raiffeisenbank. Levné jednoduché bankovní služby nabízí také pojišťovny AXA, ING a Wüstenrot.

mBank se daří expandovat v úvěrech, celkově má rozpůjčováno zhruba 300 milionů eur. Podle Buriánkové chce mBank nadále posilovat byznys, letos proto chystá vkladové i úvěrové novinky – brzy by například měla spustit kontokorent pro fyzické osoby. Začátkem února jej uvedla pro podnikatele.
Expanzi pobočkové sítě ale banka nechystá. Loni zpoplatnila některé služby, které byly do té doby zdarma. Nízkonákladový koncept prý ale neopustí. „mBank chce být i nadále alternativou pro ty, kteří chtějí minimalizovat své náklady na finanční služby,“ dodala mluvčí.

mBank vlastní polská BRE Bank, patřící do německé finanční skupiny Commerzbank.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web