mBank se v Česku poprvé dostala do zisku

aktualizováno Tuzemská internetová banka mBank se poprvé za téměř pětiletou existenci dostala do zisku. Za první čtvrtletí letošního roku vydělala dvacet milionů korun. Uvedl to generální ředitel mBank pro Česko a Slovensko Roman Truhlář.

 mBank
29.5.2012 16:36   |  

Jedná se neauditovaný, hrubý hospodářský výsledek podle mezinárodních účetních standardů IFRS. Podle Truhláře se na výsledku pozitivně projevila důsledná snaha hlídání nákladů, kterou banka zahájila minulý rok. Sám má pod kontrolou veškeré faktury, které banka proplácí. Podle Truhláře tím odpadlo placení nesmyslných částek nebo penále z pozdního placení. Banka loni také klientům omezila některé bezplatné služby, například výběry z bankomatů. S udržením nákladové disciplíny má bance pomoci také nový finanční ředitel Przemyslaw Klobut.

V nedávném rozhovoru pro deník E15 Truhlář přiznal, že bezpoplatkové bance se špatně dostává z počáteční ztráty, kterou vytvořila masivní marketingovou kampaní při vstupu na trhu na podzim roku 2007. Letošní hospodářský výsledek však podle Truhláře bude pro všechny příjemným překvapením.


Také čtěte:

MF vyšetřuje podvodné účty mBank, hrozí ji milionová pokuta

Nové české banky už získaly 74 tisíc klientů


Mateřské polské BRE Bank se v prvním kvartále také dařilo. Čistý zisk jí stoupl o 44 procent na 331 milionů zlotých (dvě miliardy korun).

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web