MBank se vrací k termínovaným vkladům

Nejstarší tuzemská internetová banka se na podzim vrací k termínovaným vkladům, které po nějakou dobu vůbec nenabízela. Největším lákadlem se má stát tříměsíční termínovaný vklad s ročním úročením tři procenta. Takto vysoký úrok však nebude pro banku se 400 tisíci klienty dlouhodobě udržitelný. „Půlroční vklad bude úročen 1,7 procenta a roční dvěma procenty,“ sdělil deníku E15 mluvčí mBank Rostislav Kocman.

 ilustrační foto
16.10.2012 9:55   |  

„Tři procenta jsou dárkem k našim pátým narozeninám, rádi bychom to udrželi do konce roku,“ nezastírá neudržitelnost vysokého úroku ředitel MBank pro Česko a Slovensku Roman Truhlář. MBank se tedy vrací k poněkud zapomenutému bankovnímu produktu, který v poslední době vytlačují spořicí účty se srovnatelným zhodnocením, ale prostředky na spořicích účtech jsou střádalům kdykoliv k dispozici. U termínovaných vkladů nelze bez sankcí peníze vybrat po celou dobu jejich trvání.

„V poslední době jsme zaznamenali výrazný nárůst zájmu o naše spořicí účty, kde klienti nejsou nuceni se jakkoli vázat, a zejména roční termínovaný vklad, který rovněž nabízí výhodné podmínky úročení,“ potvrzuje Lukáš Tomis, mluvčí Zuno Bank, která nabízí termínované vklady na půl roku s úrokem 1,85 procenta a na rok s 2,4 procenta.


Čtěte také:

Nový ceník mBank: pozitivní změny pro každého

mBank začíná vydávat karty pro bezkontaktní platby

mBank rozjíždí termínované vklady, na úvod nabízí úrok 3 % na 3 měsíce


Další z nováčků na tuzemském trhu Equa bank nabízí na tříměsíční termínovaný vklad úrok pouhých 1,7 procenta, na půlroční 1,9 procenta a na roční 2,1 procenta. Air Bank termínované vklady nenabízí vůbec.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web