MBank spouští konsolidace, spotřebitelské úvěry mají být růstem tržbem

Tuzemská mBank jako jedna z posledních bank na trhu nabídne klientům možnost sloučení několika úvěrů do jedné splátky. „Chceme použít spotřebitelské úvěry jako náš hlavní motor růstu tržeb. Nyní spouštíme konsolidaci úvěrů,“ uvedl v rozhovoru pro deník E15 generální ředitele české mBank Paweł Kucharski.

mBank
3.9.2015 7:16   |  

Pokud to mBank myslí vážně, měla konsolidaci začít nabízet již dříve. Zájem o spotřebitelské úvěry v posledních letech táhne právě sloučení několika půjček do jedné s výhodnějším úrokem. „Konsolidace je pro Zuno nejdůležitější nesezonní produkt,“ uvedl jeho mluvčí Vladimír Michna. Údaje jednotlivých bank o tom, jaký podíl na úvěrech má pouhé otočení starých půjček, se ale značně liší.

„Podíl refinancování či optimalizace více úvěrů do jednoho je v našem případě 60 procent oproti 40 procentům, která tvoří nové spotřebitelské úvěry v rámci našeho portfolia,“ říká Petr Plocek z UniCredit banky.

Stejný podíl hlásí i Česká spořitelna. „V posledním období výrazně roste zájem klientů ČSOB a Ery o refinancování půjček neboli konsolidaci,“ potvrzuje zájem Pavla Hávová, mluvčí ČSOB. Přikládá ale nižší čísla: „V loňském roce činily tyto půjčky kolem 20 procent objemu nových půjček, letos je to v některých obdobích až 30 procent.“


Čtěte také:

mBank zvyšuje „sázky“. Nabízí odměnu 2× 600 Kč za nového klienta

Tuzemské mBank klesl zisk

mBank zlevňuje hypotéky: 1,69 % s tříletou fixací při 20% spolufinancování

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web