mBank zavádí v Česku poplatky

3.6.2010 12:48   |  

Internetová banka mBank zavádí pro své české klienty poplatky. Zprávu přinesl slovenský eTrend, který uvedl, že banka se chystá vzít klientům neomezený počet bezplatných převodů do jiných bank a bezplatné výběry z bankomatů zase podmíní aktivním používáním karty při placení.

Změny v sazebníku banky by měly podle eTrendu.sk nastat už v srpnu. Od tohoto data budou mít nadále zdarma tři výběry z domácích bankomatů jen ti klienti, kteří kartou měsíčně v obchodech utratí nejméně čtyři tisíce korun. Ten, kdo zaplatí aspoň dva tisíce, bude mít zadarmo jeden výběr z bankomatu a při platbě za tři tisíce korun to budou dva bezplatné výběry.

Klient, který tyto požadavky nesplní, bude muset za první tři výběry z bankomatu zaplatit devět korun a za další stejně jako dosud - 35 korun. Zpoplatněny mají být také všechny výběry dodatkovou platební kartou. Dosud mohli klienti při vybírání hlavní i dodatkovou kartou využívat tři bezplatné výběry měsíčně.

Podle vyjádření mBanky, které má eTrend.sk k dispozici, je důvodem zavedení poplatků zneužívání dodatkových karet k navyšování počtu bezplatných výběrů z bankomatů. Banka ovšem chystá i omezení bezplatných výběrů v zahraničních bankomatech. Zatímco dosud neúčtovala žádné zahraniční výběry, v novém sazebníku už jsou účtovány zdarma jen v případě, že klient vybere víc než 2 500 korun. Při nižších částkách si banka naúčtuje poplatek 35 korun.

Změny nastávají také při bezplatných převodech mezi bankami. Zdarma zůstanou jen všechny převody v rámci mBank. Platby do jiných bank budou účtovány tak, aby klient mohl využít deset bezplatných převodů. Za každý další si ovšem banka naúčtuje tři koruny.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web