Menší banky v USA nadále krachují

8.1.2011 14:58   |  

Menší banky ve Spojených státech nadále krachují. Úřady musely tento pátek zavřít First Commercial Bank of Florida a arizonskou Legacy Bank. Jde o první bankovní bankroty v USA v letošním roce, uvedla v noci na dnešek Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC).

Menší finanční instituce se tak nadále potýkají s propadem trhu bydlení a slabým růstem ekonomiky. Loni v USA zkrachovalo 157 bank, předloni 140. Je mezi nimi čím dál více menších institucí, letos každá s méně než miliardou dolarů aktiv. Větší banky se po finanční krizi z let 2007 až 2009 postavily na nohy rychleji.

First Commercial Bank of Florida měla aktiva 598,5 milionu dolarů a celkové vklady téměř 530 milionů USD. Její depozita převezme floridská banka First Southern Bank.

Legacy Bank měla v aktivech 150 milionů dolarů a na vkladech celkem 125,9 milionu. Ty převezme Enterprise Bank & Trust ze St. Louis ve státě Missouri, napsala agentura Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web