Menší banky v USA nadále krachují

8.1.2011 14:58   |  

Menší banky ve Spojených státech nadále krachují. Úřady musely tento pátek zavřít First Commercial Bank of Florida a arizonskou Legacy Bank. Jde o první bankovní bankroty v USA v letošním roce, uvedla v noci na dnešek Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC).

Menší finanční instituce se tak nadále potýkají s propadem trhu bydlení a slabým růstem ekonomiky. Loni v USA zkrachovalo 157 bank, předloni 140. Je mezi nimi čím dál více menších institucí, letos každá s méně než miliardou dolarů aktiv. Větší banky se po finanční krizi z let 2007 až 2009 postavily na nohy rychleji.

First Commercial Bank of Florida měla aktiva 598,5 milionu dolarů a celkové vklady téměř 530 milionů USD. Její depozita převezme floridská banka First Southern Bank.

Legacy Bank měla v aktivech 150 milionů dolarů a na vkladech celkem 125,9 milionu. Ty převezme Enterprise Bank & Trust ze St. Louis ve státě Missouri, napsala agentura Reuters.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web