MF plánuje příští rok vydat dluhopisy za 170 miliard

„Ministerstvo financí plánuje příští rok vydat dluhopisy v celkovém objemu 170 miliard korun, z toho obligace za 146 miliard budou vydány na domácím trhu,“ dnes to řekl agentuře Reuters náměstek ministerstva Jan Gregor.

 ilustrační foto
16.11.2011 13:17   |  

Ministerstvo podle Gregora nepočítá v příštím roce s více než jednou emisi obligací denominovaných v eurech. „Především se musíme pobavit, jak to vůbec příští rok bude vypadat na eurodluhopisovém trhu, aby ta příležitost vůbec byla. Samozřejmě s ní počítám, ale že bychom šli dvakrát, to zatím ne,“ uvedl Gregor.

Hrubá výpůjční potřeba vlády bude v příštím roce činit podle plánů ministerstva financí 226 miliard korun. Šest miliard z toho budou tvořit půjčky od Evropské investiční banky a 50 miliard korun pokladniční poukázky.


Čtěte také: Kalousek si od občanů půjčuje dráž než na trhu


Ministerstvo financí oficiálně zveřejní Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2012 v prosinci. Podle letošní strategie si chce MF v letošním roce půjčit 220 miliard korun, v roce 2012 téměř 219 miliard a v roce 2013 si hodlá půjčit 207 miliard korun.

Česko dnes v aukci státních dluhopisů prodalo tyto cenné papíry se splatností v roce 2021 za 6,3 miliardy korun. Výnos dluhopisů přitom stoupl ve srovnání s minulou aukcí o 22 procent na 3,864 procenta, informoval server Patria.cz.

Autor: čtk, sal

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web