Miliardář Soros se zbavil zlata a přišel na chuť Applu

O akcie Applu je v poslední době zvýšený zájem. Balík cenných papírů společnosti nedávno nakoupil i miliardář George Soros. Současně s tím se definitivně zbavil veškerých svých pozic ve zlatě.

 George Soros
16.8.2013 14:57   |  

Podle americké Komise cenných papírů Soros nakoupil přes 66 tisíc akcií výrobce iPhonu. Jen o několik desítek hodin dříve se k nákupu „velkého“ podílu v Applu přiznal také další fondový veterán Carl Icahn.

Kratičká zpráva Icahna na Twitteru firmě Apple výrazně pomohla, titul posílil o pět procent. Podle Icahna jsou akcie Applu výrazně podhodnocené, přičemž firma by měla uspíšit zpětný odkup. Hodnota akcie za kus se nyní pohybuje těsně pod hranicí 500 dolarů za kus.

Vývoj cen akcií Applu za poslední pět let

Zdroj: Yahoo

Zvýšený zájem investorů o akcie Applu je v poslední době jasně patrný. David Einhorn, další z vlivných fondových manažerů a zakladatel Greenlight Capital, tento týden zveřejnil složení portfolia ke konci prvního pololetí. I u něj lze vystopovat evidentní preferenci cenných papírů Applu. Einhornův fond jich aktuálně drží skoro 2,4 milionu kusů.


Čtěte také:

Americké banky shánějí zlato. Kilo po kile

Soros připravil Ackmana o 300 milionů dolarů

Apple má představit nový iPhone 10. září, ve hře je i levnější verze

Zlato vychází z módy, spekulanti sázejí na platinu

Akce Herbalife: miliardář Icahn vede 1:0

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web