Minerva žádá po Sazce peníze za správu IT, jinak prý hrozí kolaps sítě

19.4.2011 16:51   |  

Společnost Minerva ČR, která Sazce zajišťuje provoz informačního systému a počítačové sítě, požaduje po insolvenčním správci loterijní firmy Josefu Cupkovi milion korun za splatné i nesplatné faktury za její služby za období od prosince do března. Pokud je nedostane, způsobí to prý Minervě potíže, zejména vzhledem k jejím dodavatelům, které by mohly vést až k ukončení poskytování služeb Sazce.

Tím by mohlo dojít ke zhroucení části či celé počítačové sítě Sazky a O2 Areny, provozu turniketů v plzeňské ČEZ Aréně a systému pro úložiště dat vznikajících při běžném provozu Sazky. Vyplývá to z dopisu, který Minerva správci Cupkovi zaslala. Na vědomí jej také předsedovi prozatímního věřitelského výboru Josefu Novotnému, samotné Sazce a Městskému soudu v Praze.

Minerva poskytuje servis na základě několika smluv od roku 2000. „Případné ukončení poskytování výše uvedených služeb by velmi pravděpodobně způsobilo v případě vzniku závady některého ze servisovaných zařízení zhroucení části nebo celé počítačové sítě Sazky a zhledem k propojení s O2 Arénou i kolaps počítačové sítě O2 Arény,“ uvedl mimo jiné v dopise Ota Huleš z právního oddělení Minervy ČR.


Čtěte také: Soud rozhodne, zda Sazka a Bestsport tvoří koncern


Minerva se nechce o peníze ucházet prostřednictvím přihlášené pohledávky. Tvrdí totiž, že její služby slouží k zajišťování řádného provozu a chodu informačního systému a počítačové sítě nezbytných pro provoz podniku dlužníka a haly. „V případě odměny Minervě ČR za tyto služby tak jde o výdaje vztahující se k provozu dlužníkova podniku, a tím pádem o náklady sloužící k udržování majetkové podstaty,“ podotkl Huleš.
To je podle Minervy zásadní zejména proto, že úpadek Sazky, v němž je od 29. března, by měl být řešen reorganizací. Ta počítá se zachováním provozu Sazky, pro nějž je funkční informační a počítačový systém nezbytný.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web