Minerva žádá po Sazce peníze za správu IT, jinak prý hrozí kolaps sítě

19.4.2011 16:51   |  

Společnost Minerva ČR, která Sazce zajišťuje provoz informačního systému a počítačové sítě, požaduje po insolvenčním správci loterijní firmy Josefu Cupkovi milion korun za splatné i nesplatné faktury za její služby za období od prosince do března. Pokud je nedostane, způsobí to prý Minervě potíže, zejména vzhledem k jejím dodavatelům, které by mohly vést až k ukončení poskytování služeb Sazce.

Tím by mohlo dojít ke zhroucení části či celé počítačové sítě Sazky a O2 Areny, provozu turniketů v plzeňské ČEZ Aréně a systému pro úložiště dat vznikajících při běžném provozu Sazky. Vyplývá to z dopisu, který Minerva správci Cupkovi zaslala. Na vědomí jej také předsedovi prozatímního věřitelského výboru Josefu Novotnému, samotné Sazce a Městskému soudu v Praze.

Minerva poskytuje servis na základě několika smluv od roku 2000. „Případné ukončení poskytování výše uvedených služeb by velmi pravděpodobně způsobilo v případě vzniku závady některého ze servisovaných zařízení zhroucení části nebo celé počítačové sítě Sazky a zhledem k propojení s O2 Arénou i kolaps počítačové sítě O2 Arény,“ uvedl mimo jiné v dopise Ota Huleš z právního oddělení Minervy ČR.


Čtěte také: Soud rozhodne, zda Sazka a Bestsport tvoří koncern


Minerva se nechce o peníze ucházet prostřednictvím přihlášené pohledávky. Tvrdí totiž, že její služby slouží k zajišťování řádného provozu a chodu informačního systému a počítačové sítě nezbytných pro provoz podniku dlužníka a haly. „V případě odměny Minervě ČR za tyto služby tak jde o výdaje vztahující se k provozu dlužníkova podniku, a tím pádem o náklady sloužící k udržování majetkové podstaty,“ podotkl Huleš.
To je podle Minervy zásadní zejména proto, že úpadek Sazky, v němž je od 29. března, by měl být řešen reorganizací. Ta počítá se zachováním provozu Sazky, pro nějž je funkční informační a počítačový systém nezbytný.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web