Minoritní akcionáři Sazky dál chtějí své podíly a průhledný výběr partnera

1.3.2011 19:21   |  

Menšinoví akcionáři Sazky, kteří ovládají zhruba třetinu akcií firmy a chtějí vstup strategického partnera do firmy, požadují, aby investoři při tvorbě svých nabídek dodrželi jejich návrh základních parametrů z minulého týdne. Po dnešním jednání menšinových vlastníků Sazky se zástupci trojice potenciálních investorů to ČTK sdělil mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment.

Menšinoví vlastníci Sazky minulý týden oznámili, že požadují, aby jejich akciové podíly v Sazce byly alespoň částečně zachovány a finanční situace Sazky byla dlouhodobě udržitelná. Zároveň vyžadují nezávislé a transparentní vyhodnocení nabídek na vstup strategického partnera. Dále také odmítají, aby představenstvo Sazky přijalo jakékoliv rozhodnutí, které by do budoucna zavazovalo jednotlivé akcionáře k ručení svým majetkem nebo akciemi.


Čtěte také: Sazka si zachránce vybere v tendru s nezávislým poradcem


„Zájmem minoritních akcionářů je, aby se na parametrickém zadání pro možné investory shodli všichni akcionáři, včetně ČSTV,“ uvedl Kliment. Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) je s 68 procenty většinovým vlastníkem Sazky.

Do Sazky, která má miliardové dluhy z výstavby pražské O2 areny, mají zájem investovat Penta a E-Invest, skupina KKCG podnikatele Karla Komárka a podnikatel Radovan Vítek.

Sazka je od 17. ledna na návrh podnikatele Radovana Vítka v insolvenčním řízení. První soudní jednání v insolvenčním řízení se má uskutečnit v polovině dubna.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web