Minoritní podíl v brokerské společnosti X-Trade Brokers získala společnost Enterprise Investors

4.10.2010 11:28   |  

Minoritní podíl v globální makléřské společnosti X-Trade Brokers získal polský fond private equity Polish Enterprise Fund VI, spravovaný společností Enterprise Investors. Podle tiskové zprávy transakce ve výši 57 miliónů eur bude dokončena po obdržení souhlasu polského Úřadu pro hospodářskou soutěž a ochranu zákazníků a Finančního kontrolního úřadu.

X-Trade Brokers je největší makléřská firma ve střední a východní Evropě zaměřená na uzavírání obchodních transakcí na derivátových trzích měn, indexů, komodit a akcií. Společnost začala globálně expandovat před třemi lety. Podle svých propozic má firma nyní 25 tisíc klientů ve více než 20 zemích. V roce 2009 dosáhla čistého zisku 12 miliónů eur.

Enterprise Investors

Společnost tento rok oslavuje 20. výročí od svého založení, je jednou z největších firem v oblasti private equity a rozvojového kapitálu v střední a východní Evropě. Celkové finanční zdroje sedmi fondů spravovaných Enterprise Investors představují 1,7 miliard eur. K dnešnímu dni tyto fondy investovaly téměř 1,5 miliardy eur do 121 společností v různých sektorech a plně vystoupily z 90 firem, čímž vytvořily celkový výnos ve výši 1,4 miliardy eur. V současnosti fondy spravované Enterprise Investors jsou investory ve 30 společnostech. Společnost investovala více než 250 miliónů eur do 19 finančních společností zahrnující Kruk, Magellan, Skarbiec, Netrisk.hu, Euro-Tax.pl, na úplném počátku to byly společnosti PPA Bank a Lukas.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Steinmeier: Musíme přestat s Ruskem soutěžit ve zbrojení, OBSE navrhnu jak

Steinmeier: Musíme přestat s Ruskem soutěžit ve zbrojení, OBSE navrhnu jak

Bezpečnost v Evropě je ohrožena, pokud Rusko a Západ nevyjednají nová opatření na kontrolu zbrojení. Prohlásil to německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier, který chce o… více

Mobilní web