MMF se obává nestability rozvíjejících se trhů, překvapí je Fed

Šéfka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová varuje rozvíjející se ekonomiky. Podle Francouzky čeká rozvíjející se trhy další období nestability v souvislosti s očekávaným růstem úrokových sazeb ve Spojených státech.

 Christine Lagardeová
19.3.2015 8:16   |  

Přede dvěma lety uvrhl rozvíjející se ekonomiky do chaosu pouhý náznak, že americká centrální banka (Fed) ukončí kvantitativní uvolňování. K tomu nakonec došlo loni v říjnu. K odlivu kapitálu z těchto zemí a masivnímu oslabení tamních měn stačilo, když se v květnu 2013 tehdejší šéf Fedu Ben Bernanke zmínil, že centrální banka začíná vyhlížet konec lití levných peněz do ekonomiky.

Nynější prohlášení Lagardeové přišlo ve chvíli, když Fed projednával ukončení politiky nulových úrokových sazeb. Lagardeová uvedla, že se obává negativních dopadů růstu amerických sazeb hlavně na Indii či Turecko „Načasování zvýšení úrokových sazeb dokáže trhy stále překvapit,“ uvedla Lagardeová.


Čtěte také:

Ukrajina obdržela prvních pět miliard z úvěrového programu MMF

MMF pomůže odvrátit ukrajinský bankrot, půjčí 17,5 miliardy dolarů

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Hollande přijede do Česka ve středu. Přijetí na Hradě se zúčastní i Babiš

Hollande přijede do Česka ve středu. Přijetí na Hradě se zúčastní i Babiš

Francouzský prezident François Hollande přijede do České republiky tuto středu, čeká ho setkání s českým protějškem Milošem Zemanem. Potvrdil to Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.… více

Mobilní web