Modrá pyramida bude radit s penězi

8.4.2011 7:51   |  

Modrá pyramida, stavební spořitelna ze skupiny Komerční banky, bude konkurovat zavedeným finančněporadenským sítím jako Partners či ČS Partner.

Přerod podle vedení firmy urychlily změny státní podpory stavebního spoření. Modrá pyramida svou orientaci na finanční poradenství startuje prodejem životní pojistky KB Vital plus. Postupně bude svým sedmi stovkám finančních poradců přidávat do portfolia nabídky další produkty firem ze skupiny Société Générale.

Člen představenstva pyramidy Miroslav Hiršl uvedl, že v dlohodobém horizontu spořitelna chce, aby minimálně polovina příjmu prodejců pocházela z provizí jiných produktů, než je stavební spoření.
Některé konkurenční stavební spořitelny, jako je ČMSS (Liška), se touto cestou vydaly už dříve a také nabízejí jiné produkty. Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) má odlišný model a distribuce produktů skupiny ČS probíhá přes pobočky banky a vlastní síť ČS Partner.

Interní poradenské sítě nabízejí klientům menší škálu produktů než nezávislí brokeři. Zákazníci ale zaplatí mnohem méně na provizích.

Autor: tzv

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web