Moody's varuje globální banky před snížením ratingu

Ratingová agentura Moody's by mohla kvůli dopadům dluhové krize v eurozóně zhoršit úvěrová hodnocení 17 globálních a 114 evropských finančních institucí. Sdělení Moody's je dalším dokladem negativního vlivu dluhové krize zemí eurozóny na celý globální finanční systém.

Société Générale
16.2.2012 12:58   |  

Moody's bude nyní přehodnocovat ratingy globálních finančních domů a bank z 16 evropských zemí z hlediska možného zhoršení. Podle agentury to odráží vliv dluhové krize a zhoršení úvěrové pozice evropských vlád. Agentura svůj krok dále vysvětlila zhoršením podmínek pro refinancování bank, zvýšenou regulační zátěži a horší ekonomickou situací.

Mezi institucemi, které Moody's upozornila na možnost zhoršení dlouhodobých ratingů, jsou americké Citigroup, Bank of America, Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Morgan Stanley, dále britské Barclays, HSBC a Royal Bank of Scotland, francouzské BNP Paribas, Société Générale a Crédit Agricole nebo německá Deutsche Bank.


Čtěte také: Devět zemí si pohoršilo v hodnocení agentury Moody's


Zhoršení situace v řadě oblastí těmto společnostem snižuje dlouhodobě ziskovost a vyhlídky růstu, uvedla Moody's podle agenturu Reuters.

Moody's v pondělí snížila ratingy šesti evropských zemí včetně Itálie, Španělska, Portugalska a Slovenska. Francii, Británii a Rakousko navíc varovala před odebráním jejich nejvyššího ratingu Aaa. Prestižní hodnocení už minulý měsíc Francii a Rakousku odejmula konkurenční agentura Standard & Poor's, která snížila najednou hodnocení celkem sedmi evropských zemí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět Fotogalerie

Překvapivě chmurné vyhlídky ruské kosmonautiky na schůzi ministerstva průmyslu v Moskvě prezentoval vicepremiér Dmitrij Rogozin, který ve vládě odpovídá za vesmírný program. I… více

Komerční prezentace
Mobilní web