Moody's varuje globální banky před snížením ratingu

Ratingová agentura Moody's by mohla kvůli dopadům dluhové krize v eurozóně zhoršit úvěrová hodnocení 17 globálních a 114 evropských finančních institucí. Sdělení Moody's je dalším dokladem negativního vlivu dluhové krize zemí eurozóny na celý globální finanční systém.

Société Générale
16.2.2012 12:58   |  

Moody's bude nyní přehodnocovat ratingy globálních finančních domů a bank z 16 evropských zemí z hlediska možného zhoršení. Podle agentury to odráží vliv dluhové krize a zhoršení úvěrové pozice evropských vlád. Agentura svůj krok dále vysvětlila zhoršením podmínek pro refinancování bank, zvýšenou regulační zátěži a horší ekonomickou situací.

Mezi institucemi, které Moody's upozornila na možnost zhoršení dlouhodobých ratingů, jsou americké Citigroup, Bank of America, Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Morgan Stanley, dále britské Barclays, HSBC a Royal Bank of Scotland, francouzské BNP Paribas, Société Générale a Crédit Agricole nebo německá Deutsche Bank.


Čtěte také: Devět zemí si pohoršilo v hodnocení agentury Moody's


Zhoršení situace v řadě oblastí těmto společnostem snižuje dlouhodobě ziskovost a vyhlídky růstu, uvedla Moody's podle agenturu Reuters.

Moody's v pondělí snížila ratingy šesti evropských zemí včetně Itálie, Španělska, Portugalska a Slovenska. Francii, Británii a Rakousko navíc varovala před odebráním jejich nejvyššího ratingu Aaa. Prestižní hodnocení už minulý měsíc Francii a Rakousku odejmula konkurenční agentura Standard & Poor's, která snížila najednou hodnocení celkem sedmi evropských zemí.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web